Ayşenur Arslan ne dedi? Ayşenur Arslan'ın hangi sözlerine inceleme başlatıldı?

Ayşenur Arslan ne dedi? Ayşenur Arslan'ın hangi sözlerine inceleme başlatıldı? Halk Tv canlı yayını sırasında Ayşenur Arslan tarafından sarf edilen bazı sözler tepkiler neden oldu. Olayın ardında sözlerle alakalı soruşturma başlatıldı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı (RTÜK) Ebubekir Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Ayşenur Arslan'ın canlı yayında kullandığı ifadeler nedeniyle inceleme başlatıldığını açıklarken AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ayşenur Arslan'ın sözlerine tepki gösterdi.

Şahin sosyal medyada yaptığı paylaşımla  'Halk TV’deki Ayşenur Arslan’ın sunduğu programda; Kıbrıs Türkünün onuru ve bağımsızlığı için mücadeleler veren Türk Mukavemet Teşkilatı’na yönelik sözlerle ilgili inceleme başlatılmıştır.' ifadesini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise  Ayşenur Arslan'ın sözlerine tepki  göstererek   "Türk Mukavemet Teşkilatı, Kıbrıs Türkü'nün katliam şebekesi olan EOKA'ya karşı şanlı direnişinin odağıdır. Şehitlerimize rahmet diliyoruz. EOKA adlı katliam şebekesinin varislerine karşı direniş ruhu aynı kararlılıktadır. 'Artık zamanıdır, bundan sonra toplu vursun yüreklerimiz' diyerek, katliam şebekesi EOKA'ya karşı dünyanın en namuslu ve meşru mücadelesini veren TMT Kuvayi Milliye'dir. Cumhurbaşkanımızın her fırsatta altını çizdiği gibi, Kıbrıs Türkü asla yalnız değildir ve yalnız kalmayacaktır. Bağımsız ve hür yaşayacaktır. EOKA adlı katliam şebekesi ve diğerleri, Kıbrıs Türkü'nün direniş iradesi karşısında her zaman yenilecektir." sözlerine yer veren bir açıklama yaptı.

Ayşenur Arslan ne dedi?

Halk TV ekranlarında yaptığı yayınlarla tanınan Ayşenur Arslan, Medya Haberleri programında Halil Falyalı cinayeti üzerine konuşurken Türk Mukavemet Teşkilatı ile ilgili bazı sözler söyledi. 

Arslan, Kıbrıs'ın Kuvayi Milleyesi olarak anılan Türk Mukavemet Teşkilatı için şu ifadeleri kullandı: "Türk Mukavemet Teşkilatı suikastlarla anılan illegal oluşumdur!"

Ayşenur Arslan kimdir?

16 Eylül 1950 tarihinde doğan Ayşenur Arslan aslen Aydınlıdır. İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünden 1972 yılında mezun olmuştur. Gazeteciliği 1974 yılında TRT'de muhabir olarak başlamıştır. 1982 yılında Güneş Gazetesi'nde haber müdürü olduktan 2 yıl sonra istifa etmiştir ve Nokta Dergisi'nde çalışmaya başlamıştır.

Ayşenur Arslan 16 Eylül 1950 tarihinde doğmuştur.Aydınlı oan Aslan, İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünden 1972 yılında mezun olmuştur. Ayşenur Arslan TRT'de 1974 yılında gazeteciliğe muhabir olarak başlamıştır.

1982'de Güneş Gazetesi'nde haber müdürü olduktan 2 yıl sonra istifa etmiştir. Ardından Nokta Dergisi'nde çalışmaya başlamıştır. Söz Gazetesi'nde çalışmaya başlayan Aslan buradan da ayrıldıktan sonra Türkiye'nin ilk yerel dergisini hazırlamıştır. 1 sene Cumhuriyet Gazetesi'nde çalışan Aslan, Star TV'de ve Ali Kırca ile birlikte ATV'de çalışmıştır. 8 yılın ardından tekrar Star TV'de çalışmaya başlamıştır.

Ali Kırca, Mehmet Ali Birand gibi isimlerle çalışan Aslan Medya Mahallesi programını CNN Turk'te yapmaya başlamıştır. Ardından Sokak TV'de çalışmıştır. Ayşenur Aslan son olarak Halk TV'de "Medya Mahallesi" programını yapmaktaydı.

- Popüler Ekonomi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.populerekonomi.com/haber/9404524/aysenur-arslan-ne-dedi-aysenur-arslanin-hangi-sozlerine-inceleme-baslatildi