Bergen bilet fiyatları ne kadar? (Güncel) Bergen filmi sinema bilet fiyatları 2022

Bergen bilet fiyatları ne kadar? Bergen filmi sinema bilet fiyatları 2022 - Türkiye’de geçtiğimiz günler itibariyle vizyona giren Bergen filmi sinema bilet fiyatları ne kadar? İşte konuyla ilgili detaylar.

haber Merkezi
haber Merkezi Tüm Haberleri

Bergen Filmi Sinema Bilet Fiyatları ile ilgili fiyatlar 14 Mart’a özel güncellendi. İşte 14 Mart başta olmak üzere güncel Bergen sinema bilet fiyatlarının detayları. Vizyona girmesinin ardından daha çok fazla dikkat çeken film hakkında mevcut ekonomik durumlar nedeniyle “Bergen Filmi Sinema Bilet Fiyatları Kaç Para?” sorusu da akıllara geldi. Filmi izlemek isteyenler, bilet fiyatlarının ne kadar olduğunu araştırmaya başladı.

1989 yılında eşi Halis Serbest tarafından vurularak öldürülen şarkıcı Bergen'in acılarla geçen hayatı, beyazperdeye aktarıldı. 30 yaşında cinayete kurban giden şarkıcı, yaşadığı talihsiz olaylar nedeniyle sanat hayatı boyunca 'Acıların Kadını' olarak anıldı. Yapımcı Mine Şengöz'ün yaklaşık 3 yıldır hazırlandığı sinema projesi, nihayet filmseverlerle buluştu.

Bergen bilet fiyatları ne kadar? Bergen filmi sinema bilet fiyatları 2022

4 Mart 2022 tarihinde vizyona giren Bergen filmi, 145 dakikalık bir biyografik hikaye sunuyor.

Bergen Filmi Sinema Bilet Fiyatları

CineMaximum Tam Bilet44,50 TL
CineMaximum Öğrenci Bileti40 TL
Biletix Tam Bilet30 TL
Biletix Öğrenci Bileti27 TL
Biletix Halk Günü (Pazartesi)27 TL
Biletix Sabah Seansı (12.30 öncesi seanslar)24 TL
Biletix Şehit Yakını ve Gaziler27 TL
Biletix 65 Yaş Üstü27 TL
Biletix Engelli İndirimi27 TL
Biletini Al Tam Bilet23 TL
Biletini Al Öğrenci Bileti20 TL

BERGEN FİLMİ NE ZAMAN VİZYONA GİRDİ?
Arabeskin kraliçesi olarak bilinen Bergen'in hayat hikayesini ele alan, özellikle eşi Halis Serbest ile olan debdebeli ilişkisine odaklanan 'Bergen' filmi, 4 Mart 2022 Cuma günü gösterime girdi. 2 saat 25 dakika süren filmin IMDB puanı 10 üzerinden 7.1 olarak gerçekleşti.

Bergen filmi yurt genelinde 369 salonda gösterime girerken, Bergen'in katili Halis Serbest'in yaşadığı Adana'nın Kozan ilçesinde filmin gösteriminin iptal edildiği öğrenildi. Filmin Kozan'da yapılması planlanan galası, belediye tarafından engellenirken Belediye Başkanı Kazım Özgan'ın Serbest ailesinden ölüm tehditleri aldığı ileri sürüldü.

Film gösteriminin ve galanın iptal nedenini Başkan Özgan'a soran gazeteci Candaş Tolga Işık, "Öyle uygun görüldü" yanıtını aldığını sosyal medya hesabından paylaştı.

BERGEN FİLMİ KONUSU NE?
Arabeskin unutulmayan seslerinden biri olan Bergen'in hayatını anlatan filmde, Bergen olarak bilinen Belgin'in Ankara'dan Adana'ya, oradan da yaşadığı aşkın ardından ebediyete uzanan öyküsünü anlatıyor.

1959 yılında Mersin'de yedi çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya gelir Belgin. Anne ve babasının boşanması hayatını kökten bir biçimde değiştirir. Ankara'da yaşarken annesinden başka kimsesi yoktur, baba yoksunluğu içinde derin bir boşluk açar. Öte yandan, konservatuara girme başarısıyla katmerlenen gelecek umudu, ilk aşkı Abdullah'tan ayrılmasıyla yara alır. Ama onun en büyük gücü yeteneğidir. Ankara'nın prestijli mekânı Feyman Kulüp'te keşfedilmesiyle birlikte, parlayan genç bir yıldıza, Bergen'e dönüşür.


Ancak zamanın koşullarında yapılan kontratlar sebebiyle Bergen bir süre çalışmak için annesiyle birlikte Adana'ya gider. Adana’da çalıştığı müzikholde sahne ve müzik tarzını değiştirmek zorunda kalır. Daha sonra evleneceği Halis Serbest ile karşılaşmasıyla, manipülatif olaylar dizisinin içinde bulur kendini. Halis Serbest'le yaptığı evlilik ise düşlediğinin tersine Bergen'i hayattan koparır. Şiddet dolu günlerde tümüyle yalnızdır. Kariyerinin en güzel yerinde Halis Serbest'in kezzap saldırısına uğrayan Bergen bir gözünü kaybeder.

Bergen yaşadığı trajediye rağmen sahnelere döndüğünde, olağanüstü şarkıcılığıyla Türkiye çapında şöhretli bir şarkıcı olur. Halis'in tehdit, taciz ve şiddetle seyreden gerilimli ilişki, git-gellerle devam eder. Bergen hep korku içinde yaşar. Sonunda kesin bir biçimde Halis Serbest'ten kurtulduğunu düşündüğü bir yolculukta silahlı saldırıya uğrar. Annesinin ağır yaralandığı bu saldırıda Bergen hayatını kaybeder. Henüz 30 yaşındaki Bergen öldüğünde ise hem bir kurban hem de arabeskin kraliçesi olarak insanların kalplerine kazınmıştır.

Filmde Erdal Beşikçioğlu, Halis Serbest'i oynarken; Farah Zeynep Abdullah, Bergen'i canlandırıyor

BERGEN FİLMİ GERÇEK HİKAYE Mİ, UYARLAMA MI?
Güçlü oyuncu kadrosuyla beğeni toplayan Bergen filmi, tam adı Belgin Sarılmışer olan arabesk şarkıcısı Bergen'in gerçek hayat hikayesini konu ediniyor. Genç yaşta şarkıcı olduktan sonra 23 yaşında Halis Serbest ile evlenen Bergen, yaşadığı trajik olaylardan sonra 'Acıların Kadını' olarak anıldı.

Eşi Halis Serbest tarafından yüzüne kezzap atılması sonucu bir gözünü kaybeden, önce bıçaklanan daha sonra kurşunların hedefi olarak 30 yaşında hayatını kaybeden Bergen'in hikayesi, 21. yüzyılda dahi yaşanan kadın cinayetlerine dikkat çekiyor.

BERGEN FİLMİ OYUNCULARI KİMLER?
Yapımcılığını Orchestra Content'in ve Mine Şengöz'ün üstlendiği, senaryosunu Sema Kaygusuz, Yıldız Bayazıt'ın yazdığı, müziklerini Mazlum Çimen'in bestelediği, yönetmen koltuğuna Mehmet Binay ve Caner Alper'in oturduğu Bergen filmi oyuncu kadrosunda; Farah Zeynep Abdullah (Bergen), Tilbe Saran (Sabahat), Erdal Beşikçioğlu (Halis Serbest), Nergis Öztürk (Nadire), Şebnem Sönmez (Suna), Ahmet Kayakesen (Abdullah), Arif Pişkin (Selahattin), Cemal Günbaş (Erdal), Ali Seçkiner Alıcı (Cevdet), Suzan Kardeş gibi isimler yer alıyor.

Öte yandan çekimleri 2019 yılında yapılması planlanan fakat hem koronavirüs salgını, hem de oyuncu kadrosunun netleştirelemesi nedeniyle gerçekleştirilemeyen filmde daha önce Bergen rolünü Serenay Sarıkaya'nın oynaması kararlaştırılmıştı. Çekimlerin yaklaşık 2 yıl ertelenmesi dolayısıyla diğer projeleri riske giren Serenay Sarıkaya, yapımcı firmayla anlaşarak çekimler başlamadan projeden ayrılmıştı. Yerine Farah Zeynep Abdullah, Bergen'i oynamayı kabul ederek projeye dahil olmuştu.

BERGEN FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?
Filmin çekileceği haberlerinin yayınlanmasının ardından kısa sürede merak edilen Bergen filmini çekimleri İstanbul, Ankara ve Mersin'de yapıldı. Öte yandan İstanbul'un Asya Yakası'nda yer alan ve dizi-film platosu olarak kullanılan Beykoz Kundura Fabrikası'nda çekilen sahneler de bulunuyor.

BERGEN FİLMİ YORUMLARI
Sosyal medyada büyük ilgi gören Bergen filmi, sinema eleştirmenleri tarafından da tam not aldı. Bergen'in biyografisinin tam olarak sinemaya aktarılamaması dolayısıyla bazı eleştiriler alsa da, filmin kadın cinayetlerine değinmesi dolayısıyla genel olarak beğenildiği görülüyor.

Sinema yazarı Atilla Dorsay, "Doğrusu gerçek bir takım oyunculuğu filmi alıp götürüyor. Başroldeki Farah Zeynep Abdullah onca duraksamadan sonra, iyi bir seçim olmuş. Artık 'ölümsüz' Behzat Ç'miz olan Erdal Beşikçioğlu beklendiği gibi dört başı mamur bir psikopat olmuş. Film geliştikçe hikaye de ilginçleşiyor" derken, dizi ve sinema eleştirmeni Esin Övet, "İnanılmaz, çarpıcı ve örnek, ders çıkarılacak bir hayatı anlatıyor. Tam da ülkemizde artan kadın cinayetleri, erkek sorunu üzerine yaşanmış bir öykü. Oyunculuk üst düzey. Bergen'de senaryo, performanslar sizi öyle bir içine çekiyor ki, bir saniye bile filmden kopamıyorsunuz" değerlendirmesini yaptı.

Yazar Ayşe Arman ise, "Bu film, Bergen'in biyografisinden öte, günümüzde hâlâ yankılanmaya devam eden bir isyanın sesi. Ne Yazık ki bugün de güncelliğini koruyan bir hikaye... O Yüzden bütün bu emeği, çabayı çok değerli buluyorum. Bu konuda daha pek çok film yapılmalı" ifadelerini kullanırken, yazar Zehra Çelenk, "Bergen'de failin adı yok. Bitiş jeneriğinin sonundaki açıklamada fail olarak aldığı yer dışında, katilin adı filmde geçmiyor. Hayatını aldığı, hâlâ kemikleri bile ondan korunan kadın hakkında her yerde rahat rahat konuşabilen bir adamın adını bu hikayeden çekip çıkarmak, çok iyi bir buluş olmanın ötesinde, kadın cinayetlerine ilişkin, son derece politik bir tavrı gösteriyor" eleştirisinde bulundu.

ŞARKICI BERGEN KİMDİR?
Vefatıyla milyonlarca hayranını derinden üzen 'Bergen' adıyla bilinen Belgin Sarılmışer'in acılı hayat hikayesindeki önemli noktaları Cumhuriyet TV, izleyicileri için derledi. 1980'li yıllarda arabesk müziğin kraliçesi olarak anılan Bergen'in mezarını kafes içinde gören vatandaşlar, ilk başta anlam veremeseler de altında yatan nedeni öğrendiklerinde bir kez daha üzüntü yaşıyor.

Kocası tarafından öldürülen şarkıcı Bergen'in mezarının kafes içinde olmasının nedeni iddiaya göre, kocası Halis Serbest, Bergen'i vurduktan sonra "Seni mezarında bile rahat bırakmayacağım" demesiydi. Bergen'in annesi, kızının mezarını saran kocaman bir kafes yaptırdı.

# Bergen

08 Mar 2022 - 19:22 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Popüler Ekonomi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Popüler Ekonomi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Popüler Ekonomi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Popüler Ekonomi değil haberi geçen ajanstır.