Türkiye İş Kurumu personel ilanları - TİK personel ilanları 2022! İŞKUR personel alım ilanları

Türkiye İş Kurumu personel ilanları - TİK personel ilanları 2022! İŞKUR personel alım ilanları. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü kısa süre önce çok farklı alanlarda istihdam edilmek üzere personel alım ilanları yayınladı. İlanlarda yeni alanlarda personel alımı yapılacağının ilan edilmesi üzerinde bu alanlarda görev almak isteyen vatandaşlar konuyu araştırmaya başladı.

Sevdenur Demir
Sevdenur Demir Tüm Haberleri

Türkiye İş Kurumu personel ilanları - TİK personel ilanları 2022! İŞKUR personel alım ilanları. İŞKUR’un kurumsal internet sitesi üzerinden yayınlanan ilanlarda zaman zaman  KPSS’li ve KPSS’siz personel alımı yapılacağı duyuruldu. Bunun üzerinde araştırmalar sıklaştı. Bahsi geçen ilanlar için alınacak personel sayısının toplam 66 bin 552 olduğu ifade edildi.

Türkiye İş Kurumu personel ilanları - TİK personel ilanları 2022! İŞKUR personel alım ilanları

2022 yılına girilmesi ile beraber devlet kurum ve kuruluşlarından görev almak isteyen vatandaşlar büyük bir araştırmanın içine girdi. Toplu bir alım olması yönünde atılacak adımları bekleyenler için zaman zaman alımlar yapılıyor ve bu ilanlar ilgili sayfalarda gösteriliyor. Her ilan için özel şartla söz konusu olduğu gibi ilan süreleri de farklılık gösteriyor.

İŞKUR’un açık iş ilanlarını güncellemesi üzerine sayfaya yoğun talep geldi. . Yapılan açıklamada bekçiden, hastane personeline, beden işçisinden sekretere kadar pek çok alanda alım yapılacağı duyuruldu.   Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilen ilanlarda genel şartla paylaşıldı.

Genel başvuru şartları...

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

En çok personel alımı yapılacak olan alanlar

Beden İşçisi (Genel) 13 bin 374
Temizlik Görevlisi 2619
Güvenlik Görevlisi 1477
Satış Danışmanı / Uzmanı 1400
Garson (Servis Elemanı) 950
Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 1180
Konfeksiyon İşçisi 101
Ön Muhasebeci 1141
Güvenlik Görevlisi 949
Bekçi 45

31 Oca 2022 - 15:18 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Popüler Ekonomi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Popüler Ekonomi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Popüler Ekonomi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Popüler Ekonomi değil haberi geçen ajanstır.