Ton Coin Minenig Nasıl Yapılır? Ton Coin Madenciliği Nedir, Nasıl Yapılır?

Ton Coin Minenig Nasıl Yapılır? Ton Coin Madenciliği Nasıl Yapılır; Nedir? TON Token (TON), bir kripto para birimidir ve Ethereum platformunda çalışır. TON Token bugünkü fiyatı ₺0,363760 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺353.029 TRY.

haber Merkezi
haber Merkezi Tüm Haberleri

Ton Coin Minenig Nasıl Yapılır?

Hemen madenciliğe başlamak için:

Madenciliğe uygun bir bilgisayar edinin
Ubuntu 20.04 masaüstü veya sunucu dağıtımını kurun
Yükleme mytonctrl içinde litemod
İçinde komutu çalıştırarak donanımınızı ve beklenen madencilik gelirinizi kontrol edin.emimytonctrl
Henüz sahip değilseniz: cüzdanlardanwallet address birini kullanarak oluşturun
Şu Verilerinizi tanımlayın wallet addressyürüterek hedefi madencilik olarak set minerAddr "..."içindemytonctrl
Geçerli listeden verici sözleşme seçti tonmine.xyz ve yürüterek mayın ona senin madenciye set set powAddr "..."içindemytonctrl
Yürüterek madencilik başlayın moniçindemytonctrl
Makinenizdeki CPU yükünü kontrol edin, çağrılan işlem pow-minerCPU'nuzun çoğunu kullanmalıdır.
Şanslı olmak için bekleyin, 4. adımın çıktısı size yaklaşık olarak bir blok madenciliği yapma şansınızın ne olduğunu söylemeliydi.

temel bilgiler
TON Coin'ler, PoW Giverskendilerine belirli miktarda TON atanan akıllı sözleşmeler olarak adlandırılan şekilde dağıtılır . Şu anda TON ağında 10 aktif PoW veren var. Vericiler, her biri 100 TON'luk bloklar halinde madeni paralar dağıtır. Böyle bir bloğu almak için, bilgisayarınızın bir verici tarafından verilen karmaşık matematik meydan okumasını çözmesi ve bunu mümkün olduğunca hızlı yapması gerekir: 100 TON'luk ödül için diğer madencilere karşı yarışırsınız. Eğer biri sizden önce sorunu çözmeyi başarırsa makinenizin yaptığı tüm çalışmalar boşa gider ve yeni tur/yarış başlar.

Madencilikten elde edilen karların, makineniz işleri yaparken "damla" olmadığını, her başarılı verici sorunu çözümü için 100 TON'luk partiler halinde geldiğini anlamak önemlidir. Bu, makinenizin 24 saat içinde blok hesaplamak için %10 şansı varsa ( Hızlı başlangıç adım 4'e bakın ), 100 TON ödül alabilmeniz için muhtemelen ~10 gün beklemeniz gerekeceği anlamına gelir.

Madencilik süreci büyük ölçüde tarafından otomatikleştirilmiştir mytonctrl, madencilik süreci hakkında ayrıntılı bilgi PoW verenler belgesinde bulunabilir.

ileri
Madencilik konusunda ciddiyseniz ve birden fazla makine/madencilik çiftliği işletmek istiyorsanız, TON'u ve madenciliğin nasıl çalıştığını gerçekten öğrenmeniz gerekiyor, lütfen ayrıntılı bilgi için NASIL bölümüne bakın . İşte bazı genel tavsiyeler:

DO ayrı makinede kendi düğümü / liteServer çalıştırmak, bu madencilik çiftlik zamanında Sorgularınızı işlemek inmek veya olamaz harici liteServers bağlı değildir sağlayacaktır.
DO NOT kamu liteServers bombardımanına get_pow_paramsyüksek frekansta anket verenler durum söz konusu özel komut dosyaları varsa, sorguları gerekir kendi liteServer kullanın. Bu kuralı ihlal eden istemciler, IP'lerinin genel liteServer'larda kara listeye alınması riskini taşır.
DO nasıl anlamaya çalışmak madencilik süreç , en büyük madenciler göre birçok avantaj sunar kendi alfabeler kullanan çalışmalar mytonctrlçoklu madencilik makineleri ortamlarda.

madenci donanımı
TON madenciliğinin toplam ağ hash oranı çok yüksektir, madencilerin başarılı olmak istiyorlarsa yüksek performanslı makinelere ihtiyaçları vardır. Standart ev bilgisayarlarında ve dizüstü bilgisayarlarda madencilik yapmak boşunadır ve bu tür girişimlere karşı tavsiyede bulunuyoruz.

İşlemci
Intel SHA Uzantısını destekleyen modern CPU bir zorunluluktur . Çoğu madenci, en az 32 çekirdek / 64 iş parçacığına sahip AMD EPYC veya Threadripper tabanlı makineler kullanır.

GPU
Evet! GPU kullanarak TON madenciliği yapabilirsiniz, hem Nvidia hem de AMD GPU'ları kullanabilen bir pow-miner sürümü vardır, kodu ve bunun nasıl kullanılacağına ilişkin talimatları POW Miner GPU deposunda bulabilirsiniz.

Şimdilik bunu kullanmak için teknoloji konusunda bilgili olmak gerekiyor, ancak daha kullanıcı dostu bir çözüm üzerinde çalışıyoruz.

Hafıza
Neredeyse tüm madencilik süreci CPU'nun L2 önbelleğinde gerçekleşir. Bu, bellek hızının ve boyutunun madencilik performansında hiçbir rol oynamadığı anlamına gelir. Bir bellek kanalında tek karartma özelliğine sahip ikili bir AMD EPYC sistemi, tüm kanalları kaplayan 16 karartmaya sahip bir sistem kadar hızlı madencilik yapacaktır.

Lütfen bunun yalnızca düz madencilik işlemi için geçerli olduğunu unutmayın, makineniz ayrıca tam düğüm veya başka işlemler de çalıştırıyorsa işler değişir! Ancak bu, bu kılavuzun kapsamı dışındadır.

Depolamak
Basit modda çalışan basit madenci, minimum alan kullanır ve depolamada herhangi bir veri saklamaz.


Düz madenci, internete giden bağlantıları açma yeteneğine ihtiyaç duyar.

FPGA / ASIC
Bkz Ben FPGA / ASIC kullanabilir?

Bulut makineleri
Birçok kişi AWS veya Google hesap bulut makinelerini kullanarak madencilik yapıyor. Yukarıdaki özelliklerde belirtildiği gibi, asıl önemli olan CPU'dur, bu nedenle AWS c5a.24xlarge veya Google n2d-highcpu-224 örneklerini öneriyoruz .

Gelir tahminleri
Gelir hesaplama formülü oldukça basittir: ($total_bleed / $total_hashrate) * $your_hashrate. Bu size mevcut tahmini verecektir . Değişkenleri tonmine.xyz adresinde bulabilir veya tahmini madencilik geliri hesaplayıcısını ( emikomutu) mytonctrlkullanarak , 7 Ağustos 2021'de i5-11400F CPU kullanılarak yapılan örnek çıktı:

Mining income estimations
-----------------------------------------------------------------
Total network 24h earnings: 171635.79 TON
Average network 24h hashrate: 805276100000 HPS
Your machine hashrate: 68465900 HPS
Est. 24h chance to mine a block: 15%
Est. monthly income: 437.7 TON
Önemli : Lütfen sağlanan bilgilerin , yürütme anındaki ağ karma hızına dayalı olduğunu unutmayın; zaman içindeki gerçek geliriniz, değişen ağ karma hızı, seçilen verici ve iyi şanslar gibi birçok faktöre bağlı olacaktır.

Peki nasıl oluyor da TON'da Proof-of-Work var ?
Bunun nedeni, 5 milyar Toncoin'in ilk sayısının geçici İş Kanıtı Verici akıllı sözleşmelerine aktarılmasıdır.

Madencilik, bu akıllı sözleşmeden Toncoin elde etmek için kullanılır.

PoW Giver sözleşmelerinin sınırları vardır ve kullanıcılar mevcut tüm Toncoinleri çıkardığında kuruyacaktır.

Çalışma prensibi
Layman'ın terimleriyle ifade edersek, PoW Giver sözleşmesinin her an bir hesaplama bulmacası, bir zorluğu vardır. Çözülmesi, sabit sayıda jetonla ödüllendirilir. Ardından yeni bir meydan okuma oluşturulur. Zorluğu çözmenin tek yolu, ciddi hesaplama kaynakları gerektiren kaba kuvvet sayılarıdır.

Bir bulmaca çok erken çözülürse, PoW Giver sözleşmesi karmaşıklık seviyesini artırır, bu da onu çözmek için daha fazla güç gerektiği anlamına gelir. Ancak, çözümleme çok uzun sürerse, karmaşıklık düzeyi azalır. Böylece, PoW Giver sözleşmesi, günde verilen jeton sayısını sabit tutar.

Sürece ne kadar çok kullanıcı katılırsa, görev o kadar zorlaşır. Hem bir çözüm bulmanız hem de diğer katılımcılardan daha hızlı yapmanız gerekiyor.

Nasıl uygulanır?
Pratikte kullanıcılar, sayıları kaba kuvvetle çalıştıran ve PoW Giver sözleşmelerine önerilen çözümler gönderen özel yazılımlar başlatır. Bu yazılımı çalıştıran bir madenci bilgisayarının performansı ne kadar yüksekse, madeni para alma olasılığı da o kadar yüksek olur.

Ağda ne kadar çok madenci varsa, madenciliğin hesaplama karmaşıklığı o kadar yüksek olur ve madeni para çıkarmak için daha fazla hesaplama gücü gerekir.

Detaylı bigi için: https://ton.org/docs/#/howto/mining

30 Ara 2021 - 11:09 - Kripto Para


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Popüler Ekonomi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Popüler Ekonomi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Popüler Ekonomi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Popüler Ekonomi değil haberi geçen ajanstır.