Borusan burs başvuruları başladı mı? Borusan burs başvurları ne zaman? Borusan burs başvuru şartları neler, kaç para?

Borusan burs başvuruları başladı mı? Borusan Kocabıyık Vakfı 26 Kasım'da üniversite öğrencilerine burs vermek için başlattığı başvurlarına son vermişti. Ancak kurumdan yeni bir haber geldi. Kurum, yine üniversite öğrencilerinin yurt ve yemekhane giderlerine destek olmak adına farklı bir burs imkanı sağlayacağını duyurdu. Borusan burs başvurları ne zaman? Borusan burs başvuru şartları neler, kaç para?

Sevdenur Demir
Sevdenur Demir Tüm Haberleri

Borusan burs başvuruları başladı mı? Borusan Kocabıyık Vakfı, bir süre önce yeni bir burs başvuru süreci başlatmış. Başvuruları 26 Kasım'da son bulmuş ve sonuçlarını ilan etmişti. Yeni alınan bir bilgiye göre, kurum yeni bir başvuru süreci başlattı. Üniversite öğrencilerinin yemekhane ve yurt masraflarına destek olmak için yeni bir burs vermeye hazırlandığını ila etti. Borusan burs başvurları ne zaman? Borusan burs başvuru şartları neler, kaç para?

Borusan burs başvuruları başladı mı?

Vakıf, üniversite öğrencilerinin yemekhane ve yurt masrafları için 600 liralık bir burs imkanı sağlayacağını duyurdu. Vakfın internet sitesinde yer alan bilgilere göre; bin öğrenci bu imkandan faydalanabilecek. Başvurular online olarak yapılacak. Başvuru sırasında eğitim alınan okul, üniversite kayıt tarihi, güncel öğrenci belgesi, okulun yemekhane fiyatları gibi bilgiler isteniyor.

 27.09.2021 – 27.10.2021 tarihleri arasında yapılan bursa başvurlarında aranan şartlar şu şekilde: 

Borusan burs başvuru şartları neler?

Burs verilecek öğrencilerde aşağıdaki nitelikler aranır: 

Burstan yararlanabilmek için yurtiçindeki eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olmak gerekir.
Bursların kontenjan, kapsam ve koşulları, öğrencilerde aranacak nitelikler Yönetim Kurulu tarafından belirlenir.
Burslar Türkiye’de öğrenim gören TC uyruklu öğrencilere sağlanır.
Üniversite bursundan yararlanmak için, öğrencinin başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç sahibi olması gerekir.
Başarılı bir öğrenci olmak, 100 üzerinden en az 65; 4.00 üzerinden en az 2.50 ortalamaya sahip olmak demektir.
Başka bir kurumdan (vakıf, dernek, şahıs gibi) burs almıyor olmak (Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alınan öğrenim kredisi hariç) gerekmektedir.
Burslar karşılıksız olup, öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmez.
Burs için başvuruda bulunan öğrencinin, kazandığı okula giriş puanını ve son ders yılında aldığı ders notlarını, kayıt yaptırdığına dair ilgili okuldan alacağı belgeleri ibraz etmesi gerekir.

Burs kesilmesine neden olacak davranışlar: 

Aşağıda belirtilen koşullardan bir veya birden fazlasının geçerli olduğu durumlarda, söz konusu bursiyerlerin bursu kesilir.

Sınıf veya dönem tekrarı yapan,
Kayıt sildirme, mezuniyet gibi nedenlerle üniversiteden ilişkisi kesilen veya Vakıf yönetiminin onayını almadan öğretim kurumunu değiştiren,
Burs almaktan vazgeçtiğini bildiren,
Vakıftan burs aldığı süre içerisinde Borusan Kocabıyık Vakfı dışında başka kaynaklardan aylık nakit ödeme şeklinde burs alan,
Tutuklanan,
Her ne sebeple olursa olsun yanlış beyanda bulunan,
Vakıf yönetimi tarafından istenen bilgi ve belgeleri zamanında iletmeyen,
Borusan Kocabıyık Vakfı’nın burs kontenjanı ayırdığı üniversiteler ve bölümler dışında bir üniversiteye yatay geçiş yapan

28 Ara 2021 - 11:38 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Popüler Ekonomi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Popüler Ekonomi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Popüler Ekonomi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Popüler Ekonomi değil haberi geçen ajanstır.