AMP coin nedir? AMP coin yorum ve geleceği 2022! AMP coin hangi borsada ve hedef fiyat

AMP coin nedir? AMP coin yorum ve geleceği 2022! AMP coin hangi borsada ve hedef fiyatı... AMP coin, yatırımcılar tarafından yakından takip edilen kripto para birimleri arasında yer alıyor. AMP, Flexa ödeme ağındaki yerel teminat belirtecidir. Flexa, tüccarların kripto ödemelerini kabul etmesini kolaylaştıran bir kripto para ödeme ağıdır. İşte, AMP coin hakkında detaylı bilgiler

haber Merkezi
haber Merkezi Tüm Haberleri

AMP madeni parası birkaç yönden benzersizdir. Mevcut karşı taraf ağlarından güvence maliyetini önemli ölçüde azaltarak ve herhangi bir kefalet mekanizması için stake sözleşmelerinin birlikte çalışabilirliğini kolaylaştırmak için yeni bir bölüm arayüzü ekleyerek bir ödeme işlemindeki riski merkezi olmayan hale getirmek için tasarlanmıştır .

AMP COİN NEDİR?

AMP, ERC20 uyumludur ve sahtekarlığa karşı korumalı bir şekilde düşük maliyetli dijital ödemeleri kabul eden bir tüccar ağı olan Flexa ağının özel teminat belirteci olarak çalışır. 

Ödemeler, riski dağıtan teminat olarak AMP kullanılarak gerçek zamanlı olarak garanti edilirken, satıcı ücretlerinden elde edilen gelirler, bağımsız olarak açık piyasada AMP jetonları satın almak için kullanılır. Jetonlar, diğer kripto para birimleriyle yapılan işlemler için AMP'yi teminat olarak kilitleyen ve serbest bırakan, akıllı sözleşmeler olarak da bilinen zincir üstü teminat yöneticilerine sahiptir.

Flexa ağına erişmek için uygulamalar, meta-stake yoluyla belirlenmiş bir akıllı sözleşmeye AMP sağlayabilir. Bu süreç, katılımcıların AMP'yi ağı güvence altına alan havuzlara paylaştırmasını gerektirir. 

AMP belirteç sözleşmesinin değişmez olduğunu ve teminat havuzlarının izinsiz olduğunu, böylece katılımcıların zaman, finansal veya rekabet kısıtlaması olmaksızın tedarik/çekebilmelerini sağlamakta fayda var. 

AMP, bir tür işlem sigortası olarak tanımlanabilir, çünkü Flexa ağındaki bir işlem, uzun işlem sürelerinin bir sonucu olarak başarısız olursa, AMP kripto para birimi bu kayıpları dengelemek için devreye girer.

Ancak işlem sürecinde Flexa'nın rolü nedir? Ağ, birden fazla yargı alanında şikayet çözümü sağlamak için çeşitli borsaları ve finansal kurumları içerir. Flexa daha sonra tipik bir ödeme deneyiminde ödemeyi etkinleştirmek için mevcut satış noktası (POS) sistemleri ve çevrimiçi platformlarla yerel olarak entegre olur . 

Daha spesifik olarak, Flexa, işlem sigortasını merkezi olmayan hale getirir, satıcı anlaşmasını ilk tüketici ödemesinden ayırarak bir hizmet olarak anında kesinlik sağlar, böylece ödeme işlevselliğinin, uygulamaların ve toplulukların kullanıcılar adına AMP jetonlarını toplu olarak paylaştırmasını sağlar. 

Diğer AMP kripto haberlerinde, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar , 24 Aralık itibariyle Flexa ödemelerini desteklemek için AMP'ye yaklaşık 1,4 milyar dolar yatırdı. 

23 Kasım'da lider borsa Binance AMP'yi kullanıcılarına sunduğunu açıkladığında fiyatına %40 zam almıştı . 

1 Aralık'ta Flexa , Solana'nın varlığının SOL'nin ağda kabul edileceğini duyurdu . Bu, "en hızlı blok zincirinin en hızlı ve dolandırıcılığa karşı en dayanıklı ödeme ağıyla buluştuğu" anlamına geliyor.

4 Aralık'ta Flexa , artık SUSHI ödemelerine hizmet verebileceğini duyurdu . Hangi varlığın eklenmesi gerektiğine ilişkin bir Twitter anketinde , MATIC en üst sırada yer aldı ve onu ALGO izledi. 

En son haberlere ve gelişmelere ve ayrıca AMP kripto para birimi fiyatının uzun vadeli görünümüne bir göz atalım. 

AMP fiyat analizi: Teknik görünüm
AMP madeni para, yolculuğuna 11 Eylül 2020'de 0,00953 dolardan başladı. Bu fiyat seviyesini 4 Şubat 2021'e kadar sürdürdü ve 0.01138 dolara ulaştı. Token daha sonra 25 Mayıs 2021'de 0,039 dolardan işlem gördü.

CoinMarketCap verilerine göre , 10 Haziran'da AMP, ana kripto para borsası Coinbase'de listelendi ve tokenin 16 Haziran 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesi 0.121 $ 'a ulaşmasına yol açtı . 

AMP, 31 Ekim'de 0.04524 $'a ulaştı, ancak son birkaç ayda fiyat, daralan yüksek ve düşük seviyeler arasında yoğunlaşıyor.

CoinCodex tarafından sağlanan teknik analiz, AMP'de kısa vadeli duyarlılığın nötr olduğunu ve 15 göstergenin yükseliş sinyali ve dokuzunun düşüş sinyali verdiğini gösteriyor.

TradingView verilerine göre günlük basit ve üstel hareketli ortalamalar satış sinyalleri verirken, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 47.88'de (24 Aralık). 30 veya altındaki bir RSI okuması, aşırı satım veya düşük değerli bir durumu gösterir. 

AMP madeni para temel analizi
Flexa içinde tekil bir teminat türü olarak hizmet veren AMP jetonu, Haziran 2021'de Coinbase ticaret platformundaki bir listeden yararlanmış gibi görünüyor. 

Sonuç olarak artık daha fazla kişinin AMP alıp satma erişimi var. Bu, dijital teminat belirtecinin popülaritesinde istikrarlı bir artışa yol açtı. AMP ayrıca, kripto para yatırımcılarının artık , bir kişinin token fiyat kazancına ek olarak pasif gelir elde ettiği bir süreç olan staking yoluyla gelir elde edebilmesinden de yararlanabilir . 

Bir bütün olarak, küresel token ağlarının yükselişi, harcama kullanımına, düşük volatilite protokollerine, sabitlenmiş varlıklara ve sentetik emtialara özgü özelliklere sahip bir dizi yenilikçi projeyi teşvik etti . 

AMP'nin bir yararı, protokolün tamamen özerk bir teminatlandırma sistemi sağlamasıdır. Tipik olarak teminatlandırma, kullanıcıların üçüncü bir tarafa bağımlı olduğu anlamına gelir, ancak AMP, merkezi olmayan bir dijital alternatif sunarak bu gereksinimi ortadan kaldırır. 

Bir başka önemli artı, AMP ağının, jetona destek sağlayan gerçek zamanlı kesinlik güvencesi sağlamasıdır. Kripto para ödemelerinin bir dezavantajı, işlemlerin satış noktasında tamamlanması için geçen süre olabilir. 

AMP ağı hakkında özellikle benzersiz olan şey, kullanıcıların varlıklarını anında toplayabilmeleridir. Bu, protokolü hem ölçeklenebilir hem de büyüyen dijital ekonominin ihtiyaçlarına uygun hale getirir. AMP kullanıcılarının yüksek düzeyde birlikte çalışabilirliğin keyfini çıkardığından bahsetmiyorum bile. Protokol şu anda 25'in üzerinde dijital varlığı desteklemektedir .  

AMP için riskler 
Kripto para piyasaları, kısmen kriptonun bir değer deposu olarak içsel değerine ilişkin değişen algılardan kaynaklanan yüksek oynaklığa maruz kaldı. 

Son birkaç yılda çeşitli yukarı ve aşağı fiyat hareketleri gerçekleşti. Örneğin, bu yılın Mayıs ayında bitcoin %30'a varan bir düşüşle yaklaşık 30.000 $'a düştü . 

Flexa ağının yerel bir yardımcı program belirteci olarak AMP, yalnızca Eylül 2020'de başlatılan nispeten yeni bir projedir; bu, daha geniş bir benimseme elde etme yolculuğunda olduğu anlamına gelir. 

AMP gibi kripto para birimleri, potansiyel olarak yıkıcı finansal teknolojiler olarak selamlansa da, kripto varlık ekosistemini bir bütün olarak etkileyebilecek teknolojik engeller hala varlığını koruyor.  

AMP, dijital teminat belirtecinin karşı karşıya olduğu risklere rağmen, daha geniş bir benimsemenin doğrudan bir sonucu olarak değeri artabilecek, enflasyonist olmayan, sabit toplam belirteç arzına sahiptir.  

AMP madeni para fiyat tahmini
AMP token fiyat tahmini açısından, algoritma tabanlı tahmin hizmeti Wallet Investor olumlu bir tahmin verir. Geçmiş verilere dayanarak, Wallet Investor, fiyatın 2022'nin başında 0.0483$'a yükseldiğini, sonuçlandığında 0.0647$'a ulaştığını ve 2025'in sonunda 0.144$'a ulaştığını görüyor.

DigitalCoin Price , AMP kripto tahminini destekliyor ve tokenin 0.082$'a yükselmesini bekliyor. 2022. Tahmin şirketi, AMP'nin 2025'te 0.1 $'a yükseldiğini ve sonunda 2028'de 0.217 $'a ulaştığını görüyor.

Coinjournal'ın kripto para birimi analisti Motiur Rahman , AMP'nin kripto endüstrisinin önemli bir bölümünü ele aldığına inanıyor - sektöre yeni bir boyut kazandıran varlıkların teminatlandırılması. 

27 Ara 2021 - 15:38 - Kripto Para


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Popüler Ekonomi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Popüler Ekonomi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Popüler Ekonomi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Popüler Ekonomi değil haberi geçen ajanstır.