İPhone 14 ne zaman çıkacak 2022? İPhone 14 ne zaman gekecek, nasıl olacak?

İPhone 14 ne zaman çıkacak 2022? İPhone 14 ne zaman gekecek, nasıl olacak? iPhone 14, 2022'de geliyor - neredeyse kesinlikle Eylül'de ve etkileyici iPhone 13 serisinin devamı olarak gelecek . Ve henüz bir çıkış yolu olsa da, sızıntı yapanlar olası özellikleri açıklamaya başladı ve hatta telefonun çevrimiçi olarak resmi olmayan görüntüleri bile var.

haber Merkezi
haber Merkezi Tüm Haberleri

Bu nedenle, iPhone 14 serisinin alabileceği formun şaşırtıcı derecede net bir resmine sahibiz – lansmandan bu kadar uzakta olsa da, bazı şeylerin değişmesi için çok zaman olduğu için ekstra şüpheci olacağız.

Ancak şimdiye kadarki söylentiler umut verici, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için tamamen yeni bir tasarıma, iPhone 14 Max olarak adlandırılan tamamen yeni bir modele ve bazı önemli kamera yükseltmelerine işaret ediyor.

SÖYLENTİLER İPHONE 14 ÖZELLİKLERİ

- Eylül'de
çıkması muhtemel - iPhone 14 mini yerine yeni bir iPhone 14 Max
- iPhone 14 Pro ve Pro Max için çentik yok
- Temel modeller için iPhone 13 serisine benzer tasarımlar
- İki kabaca 6,1 inç telefon ve iki adet 6,7 inç telefon
- Pro modellerde 48 MP ana kamera
- Daha büyük piller
- Güçlü bir A16 Bionic yonga seti

Aşağıda, olası çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili ayrıntılar dahil, şimdiye kadar duyduğumuz her şeyi bulacaksınız. Ve iPhone 14 hakkında başka bir şey duyar duymaz onu bu makaleye ekleyeceğiz, bu yüzden şimdiden şaşırtıcı derecede hızlı bir oranda sızıntılar olduğu için burayı tekrar kontrol ettiğinizden emin olun.

iPhone 14: bilmeniz gerekenler

iPhone 14 çıkış tarihi : Henüz bir çıkış tarihi söylentisi yok, ancak Apple neredeyse her zaman Eylül ayında yeni iPhone modellerini piyasaya sürüyor.

iPhone 14 fiyatı : Fiyatlandırma bilinmiyor, ancak referans için iPhone 13'ün fiyatı 799 $ / 779 £ / 1.349 AU $'dan başladı ve fiyatlar sonraki modeller için benzer olabilir.

Tasarım : iPhone 14, muhtemelen iPhone 13'e çok benzeyecek, ancak iPhone 14 Pro ve Pro Max, çentik yerine delikli bir kamera alabilir. iPhone 14 mini yerine büyük ekran iPhone 14 Max de olabilir.

Ekran : iPhone 14 ve iPhone 14 Pro, 6,1 inç (veya 6,06 inç) 1170 x 2532 OLED ekrana sahip olabilirken, iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max 6,7 inç (veya 6,68 inç) 1284 x 2778 OLED ekranlara sahip olabilir OLED ekranlar. Pro modellerde 120Hz yenileme hızı ve diğerlerinde 60Hz yenileme hızı bekleyin.


Kamera : iPhone 14 Pro ve Pro Max, 48MP ana kameraya sahip olabilir (mevcut modellerde 12MP'den). Diğer özellikler net değil, ancak standart iPhone 14 dışında hepsinde üçlü lensli bir snapper olması muhtemel, temel telefon bunun yerine iki arka lense sahip.

Özellikler : Her iPhone 14 modelinin güçlü bir A16 Bionic yonga setine sahip olması bekleniyor, ancak Pro modellerinde ek olarak 8 GB RAM (şu anda maksimum 6 GB'den) ve 2 TB'a kadar depolama alanı (mevcut maksimum 1 TB'a kadar) olabilir. .

Pil : Pil hakkında henüz çok az şey biliniyor, ancak telefonların daha büyük pillerini barındırmak için kalınlaşmasıyla kapasitenin artabileceğine dair iddialar var.

İPHONE 14 ÇIKIŞ TARİHİ

iPhone 14'ün ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda henüz bir haber yok, ancak Apple her yıl aynı zamanlarda, genellikle özel bir etkinlikte yeni modelleri duyurma eğiliminde olduğundan, bu konuda çok iyi bir tahminde bulunabiliriz.

iPhone 13, 14 Eylül 2021'de tanıtıldı ve 24 Eylül'de sevk edildi. Muhtemelen iPhone 14'ü bu tarihlerde 2022'de görmeyecek olsak da, Apple yeni modelleri yılın ilk veya ikinci Salı günü açıklama eğiliminde. Eylül, yani ya 6 Eylül ya da 13 Eylül.

Ardından, genellikle o haftanın Cuma günü, yani 9 veya 16 Eylül ön sipariş için yukarı çıkarlar ve sonraki Cuma, yani 16 veya 23 Eylül'ü gönderirler.

Bazen Apple, telefonları ilk veya ikinci Çarşamba günü duyurur, ancak yine de bu tarihlerde çok muhtemel görünüyor. İPhone 12 aralık Ekim 2020 yılında, açılış buna bir istisna değildi, ama bu Covid-19 kaynaklanan gecikmeler ve tedarik konularında sayesinde oldu.

İPHONE 14 FİYATI

Fiyata gelince, orada da haber yok, ancak iPhone 13 799 $ / 779 £ / 1.349 AU $'dan başlıyor, bu nedenle iPhone 14'ün benzer bir başlangıç ​​fiyatına sahip olması sizi şaşırtmasın.

Bununla birlikte, Apple'ın Pro modellerinin tasarımını modernize etmesiyle ilgili olarak, en iyi telefonların iPhone 13 serisinden daha pahalıya mal olma şansı var.

Ayrıca, muhtemelen bir iPhone 14 mini olmayacak, bu da 699 $ / 679 £ / 1,199 AU $ iPhone 13 mini kadar ucuz bir model olmayacağı anlamına geliyor . Ancak muhtemelen lansmana çok daha yakın olana kadar ayrıntılı fiyat söylentileri duymayacağız.

İPHONE 14 TASARIMI

iPhone 14'ün tasarımıyla ilgili en büyük haber , iPhone 14 Pro Max'in resmi olmayan görüntülerini içeren büyük bir sızıntıdan geliyor .

Bunlardan birini aşağıda görebilirsiniz ve çentik yerine bir delikli kamera içerir ve Face ID bileşenleri muhtemelen ekranın altında bulunur. Ayrıca, arkada neredeyse düz duran lenslerle birlikte gerçekten bir kamera çıkıntısı da yok – görünüşe göre telefonu daha kalın hale getirerek elde edilen bir şey.

Arka kısım yarı parlak bir cam, ses düğmelerinin yuvarlak olduğu görülüyor ve görünüşe göre iPhone 13 Pro Max'te paslanmaz çelik yerine titanyum kenarlara sahip . Ayrıca hala üç lensli bir kamera ve bir Lightning bağlantı noktası olduğunu görebilirsiniz.

Burada gösterilen renkler resmi değil (kaynak gül altın bir model gördüğünü iddia etse de) ve bu tasarımın yalnızca iPhone 14 (ve eğer iPhone 14 Max) ile Pro modelleri için geçerli olduğu düşünülüyor. bir tane var) hala bir çentik olması muhtemel. Buradaki diğer tasarım detaylarından hangisinin standart modellere ulaşabileceği şu anda net değil.

Elbette bunu, özellikle karışık bir geçmişe sahip Jon Prosser'den geldiği için ve başka bir kaynağın dediği gibi, büyük bir tuz yardımı ile alacağız ve iPhone 14 Pro serisinin hala bir çentiği olacak (daha küçük olsa da) - muhtemelen bir zımba deliği gibi.


Ama Prosser genellikle doğru olduğunu ve hem Mark Gurman ve Ming-Chi Kuo (Elma bilgi için mükemmel parça kayıtları ile iki leakers) beri olduğu gibi çentik, bir yumruk delikli kamera ile değiştirilecektir söylediler son zamanlarda Elec vardır .


Tasarımla ilgili benzer bir şeyi başka bir kaynaktan da duyduk (Ross Young). Young, Haziran 2021'den bu yana iPhone 14 Pro serisinde ekran altı Face ID olduğundan bahsediyor, ancak bunun Prosser olarak olacağından emin görünmüyor ve Eylül 2021'de ekran altı Face ID üzerinde hala çalışılıyor. ve henüz nihai değil - bunu başarmanın bir ekran kamerasından daha kolay olduğunu söylesek de.

Başka yerlerde, Pro modellerinin çerçeveleri için titanyum alaşımı kullanabileceğini duyduk . Bu muhtemelen mevcut modellerde kullanılan malzemelerden daha güçlü olacak ve bu kaynak ayrıca iPhone 14 mini yerine iPhone 14 Max olacağını iddia ediyor.

İPHONE 14 EKRAN
Saygın sızıntı yapan Ming-Chi Kuo , iki adet 6.1 inç iPhone 14 modeli (standart bir ve bir Pro) ve iki adet 6.7 inç (Pro Max ve Max) olacağını iddia ediyor.

Ayrıca Ross Young'dan daha ayrıntılı ekran özellikleri duyduk (iyi bir geçmişe sahip başka bir sızıntı). Young, iPhone 14'ün 60Hz yenileme hızına ve inç başına 460 piksele sahip 6.06 inç 1170 x 2532 OLED ekrana sahip olacağını iddia ediyor. iPhone 14 Pro, görünüşe göre benzer ekran özelliklerine sahip olacak, ancak 120Hz değişken yenileme hızına sahip olacak.

Ardından iPhone 14 Pro Max'in 120 Hz yenileme hızına ve inç başına 458 piksele sahip 6.68 inç 1284 x 2778 OLED ekrana sahip olduğu söyleniyor. Görünüşe göre temelde aynı ekran özelliklerine ancak 60Hz yenileme hızına sahip bir iPhone 14 Max (mininin yerini alacak) olacak.

İPHONE 14 ÖZELLİKLERİ 

Neredeyse emin olduğumuz bir şey, iPhone 14 serisinin muhtemelen A16 veya A16 Bionic olarak adlandırılan yeni bir yonga setine sahip olacağı. Ross Young'a göre bu, 4nm'lik bir süreçte yapılacak ve bu da iPhone 13 serisindeki 5nm A15 Bionic'te makul bir artış olabileceğini gösteriyor.

Aslında, DigiTimes'a göre ( MacRumors aracılığıyla) süreç 3nm'ye bile taşınabilir .

Bununla birlikte, TSMC (yonga setini üreten şirket) görünüşe göre 3nm (veya 4nm) bir işleme geçmek için mücadele ettiği için 5nm'lik bir işlemin bir kez daha kullanılabileceğini duyduk.

Başka bir sızıntı, hem iPhone 14 Pro hem de iPhone 14 Pro Max'in 8GB RAM'e sahip olacağını gösteriyor. 6GB RAM, şimdiye kadar bir iPhone'da gördüğümüz en fazla RAM.

Bunun ötesinde, bazı kaynaklar iPhone 14'te ekran altı Touch ID görebileceğimizi düşünüyor , ancak Mark Gurman (Apple bilgileri için harika bir geçmişe sahip bir sızıntı), Apple bunu görünüşte test ederken , şirketin artık her şey dahil olduğunu söyledi . Face ID'de, bu yüzden muhtemelen olmayacak gibi görünüyor - ve olursa, bunun yerine Face ID kadar iyi olması muhtemeldir.

Başka bir kaynak da ekran altı Face ID'nin olmayacağını söyledi , bu yüzden bu pek olası görünmüyor.

Söylentilere göre ancak olası olmayan bir başka özellik de Lightning bağlantı noktasından USB-C'ye geçiştir . Apple'ın bunu iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için düşündüğü bildiriliyor, ancak henüz yalnızca bir kaynak bu yöne işaret etti, bu yüzden şüpheliyiz.

İPhone 14 serisinin kesinlikle 5G desteği içermesine rağmen, bir patent, etkileşimleri daha sezgisel hale getirmek için dokunsal geri bildirim kullanacak yeni bir 3D Dokunma biçimine de sahip olabileceğini öne sürüyor . Ancak tüm patentlerde olduğu gibi, bunun da geleceğine güvenemeyiz.

iPhone 13'ün Pro modelleri, satın alabileceğiniz maksimum dahili depolama miktarını 512 MB'den 1 TB'a yükseltti ve iPhone 14 Pro telefonlarının bunu tekrar ikiye katlayarak 2 TB'a kadar çıkarabileceğini duyuyoruz .

24 Ara 2021 - 11:38 - Teknoloji


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Popüler Ekonomi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Popüler Ekonomi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Popüler Ekonomi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Popüler Ekonomi değil haberi geçen ajanstır.