Konya okullar tatil mi 22 Aralık? Son dakika 22 Aralık'ta yarın Konya'da okul var mı? Konya valiliğinden açıklama var mı?

Konya okullar tatil mi 22 Aralık? Son dakika 22 Aralık'ta yarın Konya'da okul var mı? Meteorolojiden kar ve fırtına uyarısı gelen illerden olan Konya için okulların tatil olup olmadığı merak ediliyor. Olumsuz hava şartları sebebiyle dün akşam gelen açıklamalarla bazı illerde yüz yüze eğitime ara verildi. Peki, Son dakika 22 Aralık'ta yarın Konya'da okul var mı? İşte detaylar...

haber Merkezi
haber Merkezi Tüm Haberleri

Konya okullar tatil mi 22 Aralık? Son dakika 22 Aralık'ta yarın Konya'da okul var mı? Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) uyarılarından sonra bazı il ve ilçelerde eğitime soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle ara verildi. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre Batı Karadeniz'de bugün akşam saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı bekleniyor. Uyarılar sonrası Bartın ve Karabük'te okulların tatil edilip edilmeyeceği merak ediliyor. Olumsuz hava şartları nedeniyle bazı illerde bugün okulların tatil edilmesinin ardından fırtına ve kar yağışı uyarısı verilen Konya ve Karabük'te yarın okullar tatil mi? sorusu gündeme geldi. İşte detaylar...

KONYA OKULLAR TATİL Mİ 22 ARALIK 2021?

Meteorolojinin tahminleri doğrultusunda Konya Valiliği, Pazartesi günü Konya’nın Selçuklu, Meram ve Karatay ilçeleri başta olmak üzere bir çok ilçede okulların tatil edilmesine, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da idari izinli sayılmalarına karar verdi.

"Konya’da okullar Salı günü de tatil mi?" sorusunun cevabı arandığı sırada; Selçuklu, Karatay, Meram, Seydişehir, Ahırlı, Derbent, Doğanhisar, Hadim, Taşkent, Bozkır, Beyşehir ve Altınekin ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime bugün (21 Aralık 2021 Salı) bir gün süreyle ara verildi. 

KONYA’DA KAR TATİLİ VAR MI? OKULLAR YARIN TATİL Mİ? 22 ARALIK ÇARŞAMBA OKUL VAR MI?

Meteoroloji’nin son tahminlerine göre Konya’da bugün (21 Aralık Salı), kent merkezi ve bir çok ilçede kar yağışı görülecek. Sonrasında ise sıcaklıkların sıfırın altında 18 dereceye kadar düşeceği dondurucu soğuklar etkili olacak.

Bu nedenle, “Selçuklu, Meram, Karatay ve diğer ilçelerde okullar yarın (22 Aralık Çarşamba) tatil mi?” sorunun cevabı aranmaya başlandı.

KONYA SELÇUKLU, MERAM VE KARATAY'DA OKULLAR TATİL Mİ? 22 ARALIK ÇARŞAMBA SELÇUKLU, MERAM VE KARATAY'DA OKUL VAR MI? 

Konya kent merkezi, yani Selçuklu, Karatay ve Meram ilçeleri ile kar yağışı ve buzlanmanın etkili olduğu diğer ilçelerde, yarın (22 Aralık 2021 Çarşamba günü) okulların tatil edilip edilmediği sorusuna cevap aranırken, bugün ilk açıklama Beyşehir'den geldi. 

Yapılan açıklamada, "Beyşehir ilçemizde olumsuz hava şartlarının devam ediyor olması, gece beklenen aşırı buzlanmadan kaynaklı meydana gelebilecek aksaklıklar nedeniyle  İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 22 Aralık 2021 Çarşamba günü (1) gün süreyle eğitime ara verilmesine; bu okullarımızda uzaktan eğitim sistemi ile eğitimin sürdürülmesine; kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılmasına karar verilmiştir." denildi. 

Altınekin ve Hüyük ilçesinde de kar yağışı sonrasında oluşan buzlanma aşırı soğuk hava nedeniyle tüm okullar, 22 Aralık Çarşamba günü bir gün süreyle tatil edildi.  

Diğer ilçelere dair henüz bir açıklama yapılmadı. 

ZONGULDAK EREĞLİ OKULLAR TATİL Mİ 22 ARALIK 2021?
Zonguldak’ta yarın 22 Aralık okullar tatil mi sorusu devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle öğrencilerin ilk ana gündemlerinden birini oluşturdu. Yurt genelinde büyük bir kesimde etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilip edilmeyeceği araştırılıyor.

Yoğun kar yağışı Zonguldak’ta hayatı olumsuz yönde etkilerken kar nedeniyle şehir adeta beyaza büründü. Sabah saatlerinde işlerine gitmeye çalışan sürücüler trafikte oldukça zor anlar yaşarken yoğun kar yağışı yüzünden bazı ağaçların devrildiği ve bazılarının da kırıldığı gözlemlendi.

KARABÜK OKULLAR TATİL Mİ 22 ARALIK 2021?
Karabük'ün Safranbolu ilçesinde etkili olan kar yağışı sonrası eğitime 1 gün ara verildi.

Sabaha karşı başlayan ve etkili olmaya devam eden kar yağışı sonrası Safranbolu ilçe kaymakamlığı ilçe genelinde okulların bir gün tatil edildiği duyurdu. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, "İlçemizde devam etmekte olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 21 Aralık 2021 Salı günü ilçemiz genelinde orgun ve yaygın egitim kurumlarına bir 1 gün ara verilmesine karar verilmiştir. Ayrıca yine aynı sebeplerle Kamu’da görev yapmakta olan hamile ve engelli çalışanlar da idari izinli sayılacaktır." denildi.

TUNCELİ OKULLAR TATİL Mİ 22 ARALIK 2021?
Tunceli'de yoğun kar yağışı nedeniyle Ovacık ilçesinde eğitime yarın ara verildi.

Kentin bazı ilçelerinde olumsuz hava koşullarının halen etkisini sürdürdüğünü belirten Valilikten yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı nedeniyle Ovacık ilçemizde ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda 21 Aralık Salı günü eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca aynı gün, Ovacık ilçemizde kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacaktır." ifadeleri kullanıldı.

HAKKARİ OKULLAR TATİL Mİ 22 ARALIK 2021?
Hakkari merkezde taşımalı eğitim yapan, Yüksekova ilçesinde de tüm okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan bilgilendirmede "Valiliğimizin aldığı karar ile yoğun kar yağışı nedeniyle 21 Aralık 2021 Salı günü ilimiz merkezinde taşımalı eğitime, Yüksekova ilçemizde ve bağlı köylerinde ise okullarımızın tamamında eğitim-öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir." ifadelere yer verildi:

BİTLİS OKULLAR TATİL Mİ 22 ARALIK 2021?
Bitlis'te kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Mutki ilçesinde eğitim bir gün ara verildi.

Kaymakamlığın sosyal medya hesabından yapılan bilgilendirmede, "Kaymakam Hasan Hüseyin Uzan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, ilçemizde yoğun kar yağışı ve elektriklerin kesilmesi sebebiyle 21 Aralık'ta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okulların tatil edilmesine, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir." yer verildi.

Kar yağılı nedeniyle birçok il ve ilçede eğitime ara verildi

SİİRT OKULLAR TATİL Mİ 22 ARALIK 2021?
Siirt'te kar yağışı nedeniyle Şirvan ilçesinde 12 köy okulunda taşımalı eğitime ara verildi.

İlçede kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının etkisini sürdürdüğünü belirten Kaymakam Recep Hasar, yaptığı açıklamada, Hasar, bu nedenle ilçeye bağlı Cevizlik, Elmadalı, Yamaçlı, Cevizlik, Nallıkaya, Oya, Kesmetaş, Ormanbağı, Kayahisar, Özpınar, Adıgüzel ve Çeltikyolu köylerinde taşımalı eğitime bugün ara verildiğini kaydetti.

BİNGÖL OKULLAR TATİL Mİ 22 ARALIK 2021?
Bingöl’de kar nedeniyle Karlıova ve Yedisu ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Karlıova ve Yedisu ilçelerinde olumsuz hava koşulları ve yoğun kar yağışı nedeniyle tüm eğitim kurumlarında 21 Aralık Salı günü eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, her iki ilçede kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı aktarıldı. Adaklı ve Yayladere ilçelerinde ise taşımalı öğrenciler için yarın okullar tatil edildi.

ADANA OKULLAR TATİL Mİ 22 ARALIK 2021?
Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime verilen aranın 1 gün daha uzatıldığı bildirildi.

Tufanbeyli Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, ilçede yoğun kar yağışının devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, "Tufanbeyli ilçemizde gerçekleşen yoğun kar yağışı sebebiyle öğrenci ve öğretmenlerimizin olumsuz bir durumla karşılaşmamaları amacıyla 21 Aralık Salı günü eğitim ve öğretime 1 gün daha ara verilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu çalışanları da idari izinli sayılacaktır." denildi.

VAN OKULLAR TATİL Mİ 22 ARALIK 2021?
Van’da etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, “Başkale, Bahçesaray, Çatak ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

21 Ara 2021 - 18:55 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Popüler Ekonomi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Popüler Ekonomi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Popüler Ekonomi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Popüler Ekonomi değil haberi geçen ajanstır.