Aztek Teknoloji halka arz ne zaman, hangi bankalarda? Aztek Teknoloji halka arz eşit mi oransal mı?

Aztek Teknoloji halka arz ne zaman, hangi bankalarda? Aztek Teknoloji halka arz eşit mi oransal mı? Piyasalar oldukça hareketli bir yıl olan 2021, birçok ‘ilk’e de şahitlik ediyor. Hiç kuşkusuz 2021 yılının ‘ilk’leri arasında birinci sırada halka arzlar geliyor. Türkiye’de 2020’de toplam 1,12 milyar TL büyüklüğünde sekiz halka arz gerçekleşirken, 2021 Ocak-Ekim’i kapsayan 10 aylık süreçte 41 şirketin halka açılma süreci başarıyla tamamlandı. İşte Aztek Teknoloji halka arz ile iglili detaylar...

haber Merkezi
haber Merkezi Tüm Haberleri

Piyasaların daha önce hiç görülmemiş bir hızda ve sayıda halka arza sahne olduğu 2021, şimdiden kayıtlara ‘Borsa İstanbul (BİST) tarihinde en çok halka arz yaşanan yıl’ olarak geçmiş durumda. İstanbul (BİST) tarihinde en çok halka arz yaşanan yıl’ olarak geçmiş durumda. Kasım ortası itibarıyla borsaya 46 yeni şirket geldi. 22 şirket daha halka arza sürecini başlattı.

Aztek Teknoloji halka arz ne zaman, hangi bankalarda?

Başvurusunu 26 Nisan’da SPK’ya ileten Aztek Teknoloji ne zaman halka arz edecek. Aztek Teknoloji’nin halka arz detayları belli oldu.

Aztek Teknoloji, 25 milyon adet payını, yayınlanmış olan taslak izahnamesine göre oransal dağıtım yöntemiyle halka arz edecek. Ancak onaylı izahnameyle birlikte dağıtım şekli kesinlik kazanacak. Halka arzın 2021 yılının ilk yarısında yapılması bekleniyordu. Aralık ayına girmemizle birlikte, gözler SPK bültenine çevrildi.

Halka arz yöntemi nasıl olacak?
Halka arz edilecek paylar için 3 (üç) iş günü boyunca talep toplanması planlanmaktadır. Yöntem olarak yurtiçi bireysel yatırımcılar için oransal dağıtım yöntemi kullanılması planlanıyor.

Aracı kurum hangisi?
Taslak izahnamade yapılan açıklamada halka arz satış,  Deniz Yatırım a.ş. ve QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş ile sabit fiyat ile talep toplama ve en iyi gayret aracılığı yöntemi ile gerçekleşmesi bekleniyor.

Konsorsiyum lideri: Deniz Yatırım a.ş. ve QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş 

Halka arz geliri ile ne yapılacak?

Şirketimiz faaliyetlerinin potansiyel yatırım fırsatları değerlendirilerek büyümenin sürdürülmesi, Şirket’in ileriye dönük planları çerçevesinde işletme sermayesinin güçlendirilmesi ve mağazalaşmanın artırılması konularında kullanacaktır.

Şirket, gerçekleştirilecek halka arzdan elde edeceği gelir ile marka ve coğrafi bazda büyüme ve karlılığını artırma hedefindedir.

Şirket, halka arzdan elde edeceği gelirin %25-%30′unu başta Rusya’daki bağlı ortaklığın faaliyetlerinin büyütülmesinde ve potansiyel büyüme fırsatlarının değerlendirilmesinde kullanılması hedeflenmektedir.

Şirket, halka arzdan elde edeceği gelirin %55-%65‘ini işletme sermayesi ihtiyacının karşılanması için kullanmayı planlamaktadır. Yeni tedarikçilerle distribütörlük anlaşmaları yapılması, halihazırda çalıştığı tedarikçilerle var olan iş kapsamının genişletilmesi ve dağıtım kanallarının çeşitlendirmesi gibi Şirket’in orta vadede hedeflediği projeler göz önüne alınarak Şirket’in ileriye dönük fırsatları değerlendirebilmesi için işletme sermayesinin hedeflenmektedir. güçlendirilmesi

Şirket, halka arzdan elde edeceği gelirin %10- %15′lik kısmını uygun şartların oluşması durumunda mevcut mağaza(lara) ck olarak başta büyük şehirlerde olmak üzere mağaza sayısını arttırılması için kullanması hedeflenmektedir.

Satış Yöntemi
Halka arzda satış, Deniz Yatırım ve QNB Finans Yatırım eş liderliğinde oluşturulacak konsorsiyum tarafından II-5.2 sayılı Sermaye Piyasası Araçlarının Satışı Tebliği’nde tanımlanan “Sabit Fiyat ile Talep Toplama” ve “En İyi Gayret Aracılığı” yöntemi ile gerçekleştirilecektir.

Uluslararası Yatırım Yapacak
Şirket, halka arzdan elde edeceği gelirin %25 – %30’unu başta Rusya’daki bağlı ortaklığın faaliyetlerinin büyütülmesinde ve potansiyel büyüme fırsatlarının değerlendirilmesinde kullanılması hedeflenmektedir.

Şirket Tarafından Verilen Tahhüt
Şirket Yönetim Kurulu’nun 22.04.2021 tarih ve 2021/16 sayılı kararı ile, şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren bir yıl boyunca, pay miktarının artırılmamasına ilişkin taahhütü bulunmaktadır.

Apple Yetkili Distribütörü
Aztek Teknoloji, Apple’ın yetkili distribütörü olmasının yanı sıra birçok lider markanın da distribütörlüğünü yapıyor.

Teknolojinin değişim hızını yakalamak, ulaştığı evrensel boyutlarda gezinmek, avantajlarını yaşamın her alanına yaymak, teknoloji meraklılarının beklentilerini en doğru ürünlerle karşılamak amacıyla Apple, Beats by Dr.Dre, JBL, Harman Kardon, Thule, Case Logic, Marshall, Urbanears, Hama gibi üstün nitelikli markaları Türk tüketicisinin beğenisine sunuyor.

Uluslararası Yatırım Yapacak
Şirket, halka arzdan elde edeceği gelirin %25 – %30’unu başta Rusya’daki bağlı ortaklığın faaliyetlerinin büyütülmesinde ve potansiyel büyüme fırsatlarının değerlendirilmesinde kullanılması hedeflenmektedir.

Şirket Tarafından Verilen Tahhüt
Şirket Yönetim Kurulu’nun 22.04.2021 tarih ve 2021/16 sayılı kararı ile, şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren bir yıl boyunca, pay miktarının artırılmamasına ilişkin taahhütü bulunmaktadır.

07 Ara 2021 - 15:43 - Halka Arzlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Popüler Ekonomi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Popüler Ekonomi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Popüler Ekonomi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Popüler Ekonomi değil haberi geçen ajanstır.