Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başladı mı? Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alım başvuruları şartları neler?

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başladı mı? Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alım başvuruları şartları neler? Bakanlıktan yapılan 500 temizlik ve güvenlik personel alımı duyurusunun ardından işe girmek isteyen vatandaşlar konu hakkında araştırma yapmaya başladı. Bakanlıkta temizlik ya da güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyenler 7 Aralık 2021-17 Aralık 2021 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek.

Sevdenur Demir
Sevdenur Demir Tüm Haberleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başladı mı? Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alım başvuruları şartları neler? Kültür Bakanlığı temizlik ve güvenlik personel alımı için bir ilan paylaşarak bünyesine temizlik ve güvenlik görevlisi alacağını ilan etti.  Yayınlanan ilanda “Bakanlığımız taşra teşkilatı birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre, 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2’inci maddesinin (b) fıkrası uyarınca istihdam edilmek üzere, 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın 400 koruma ve güvenlik görevlisi ile 100 destek personeli (temizlik görevlisi) olmak üzere toplam 500 sözleşmeli personel alınacaktır.” denildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başladı mı?

Personel olmak için başvuru yapacak olan adayları 7 Aralık 2021-17 Aralık 2021 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmiş olmaları gerekiyor. Başvurmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını yapabilecekler. 

Öte yandan başvuru yapılmasının ardından başvuru şartlarını taşımadıkları tespit edilen kişilerin talepleri değerlendirme kapsamına alınmayacak. Adaylar sadece bir pozisyon için başvuruda bulunabilecekler. Birden fazla il veya nitelik (öğrenim, pozisyon) için yapılan başvurular dikkate alınmayacak. Adaylar sadece tek bir il için başvuru yapabilirler. Adaylar konuyu Kültür Bakanlığının internet sitesi ve Kariyer Kapısı üzerinden takip edebilecek.

Başvuru yapılacak iller:

ADANA(2) ADIYAMAN(2) AFYON(3) AKSARAY(3) ANKARA(8) ANTALYA(3) AYDIN(2) BALIKESİR(2) BATMAN(16) BAYBURT(1) BİNGÖL(3) BİTLİS(4) BOLU(1) BURDUR(2) BURSA(2) ÇANAKKALE(2) ÇORUM(2) DENİZLİ(2) EDİRNE(5) ERZİNCAN(1) ERZURUM(2) ESKİŞEHİR(2) GAZİANTEP(3) GÜMÜŞHANE(1) HATAY(2) IĞDIR(4) ISPARTA(2) İSTANBUL(19) İZMİR(6) KARAMAN(1) KARS(4) KASTAMONU(1) KAYSERİ(1) KIRKLARELİ(2) KIRŞEHİR(4) KİLİS(2) KOCAELİ(2) KONYA(2) KÜTAHYA(2) MALATYA(1) MANİSA(1) K.MARAŞ(2) MARDİN(4) MERSİN(4) MUĞLA(6) MUŞ(7) NEVŞEHİR(4) RİZE(3) SAMSUN(3) SİİRT(3) SİVAS(2) ŞIRNAK(2) TEKİRDAĞ(1) TOKAT(1) TRABZON(3) TUNCELİ(2) Ş.URFA(4) UŞAK(2) VAN(6) YALOVA(2) YOZGAT(2) ZONGULDAK(2)

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alım başvuruları şartları neler?

Başvuracak adaylarda, yukarıda aranılan nitelikler ile 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesindeki genel şartlar ve aşağıda belirtilen özel şartlar aranır:

1. Türk Vatandaşı olmak

2. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak

3. Kamu haklarından mahrum bulunmamak

4. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

5. Askerlik durumu itibariyle;

a) Askerlikle ilgisi bulunmamak

b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak

c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

6. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

II. ÖZEL ŞARTLAR

1-Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan nitelikleri taşıyor olmak

2-2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre, ön lisans mezunlarında KPSSP93 ve ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunlarında KPSSP94 puan türünden en az 55 ve üzeri puan almış olmak

3-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak

4- Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olmak

02 Ara 2021 - 09:47 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Popüler Ekonomi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Popüler Ekonomi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Popüler Ekonomi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Popüler Ekonomi değil haberi geçen ajanstır.