KLAY coin nedir? KLAY coin yorum ve geleceği 2021! KLAY coin hakkında merak edilenler

KLAY coin nedir? KLAY coin yorum ve geleceği 2021! Haziran 2019 tarihinde hayata geçen Klaytn, blockchain teknolojisinin gerçek değerini ortaya koymak için erişilebilir kullanıcı deneyimi ve geliştirme ortamı sağlayan açık blockchain platformudur. KLAY coin hakkında merak edilenler

haber Merkezi
haber Merkezi Tüm Haberleri

Klaytn bugünkü fiyatı ₺20,88 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺1.062.712.421 TRY. Anlık CoinMarketCap sıralaması #47, piyasa değeri ₺52.784.600.220 TRY. Dolaşımdaki arz 2.527.719.541 KLAY coin ve azami seviye arzı.

KLAY COİN NEDİR?

Haziran 2019 tarihinde hayata geçen KLAY coin, blockchain teknolojisinin gerçek değerini ortaya koymak için erişilebilir kullanıcı deneyimi ve geliştirme ortamı sağlayan açık blockchain platformudur. Platform, hem açık blockchain (merkeziyetsiz veri ve kontrol, dağıtık yönetişim) hem de gizli blockchain (düşük gecikme süresi, yüksek ölçeklenebilirlik) ağlarının en iyi özelliklerini verimli biçimde harmanladığı tasarımıyla birleştirir.

Klaytn, blockchain teknolojisini mikro girişimlerden kurumsal yapılara kadar her tür kullanıcıya ulaştırmayı hedefliyor. Şirketin hedefi, blockchain aracılığıyla merkeziyetsiz yapıları küresel ölçekte kullanılabilir hale getirmek. Buna ek olarak proje, şimdiden dünya çapında çok sayıda saygın markanın ilgisini çekmiş durumda.

Klaytn Kurucusu Kim?
Jaesun Han, Klaytn blockchain ağının arkasındaki şirket olan GroundX'in kurucusu ve CEO'sudur. Han, Kore İleri Bilim ve Teknoloji Enstitüsü'nde elektrik mühendisliği ve bilgisayar bilimleri alanında doktora sahibi. Profesyonel kariyeri, doktora sonrası araştırmacı olarak dahil olduğu, dağıtık hesaplama konusunda kapsamlı araştırmalar yürüttüğü KAIST sınırları içinde başladı.

Jaesun Han ilk girişimcilik deneyimini 2007'de, Kore'deki ilk büyük veri ve bulut bilişim teknolojisi girişimi olan NexR'yi kurarak yaşadı. 2008'de Han, Bulut Bilişim Araştırmaları Konsorsiyumu'nun yönetim kurulu başkanı olarak göreve başladı. Kasım 2011'de Jaesun Han, KT Ucloud hizmetlerine teknik destek sağlayan şirket olan KT Cloudware'in CTO'su görevini yaptı.

İş dünyasındaki kariyeri ve girişimci kimliğinin yanı sıra Jaesun Han, aynı zamanda KAIST'te kadrolu yardımcı profesör olarak eğitim veriyor.

Klaytn Neden Farklı?
Kullanıcılar, herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan Klaytn üzerinde kendi zincirini oluşturabilir veya var olan diğer zincirlere katılabilir. Kriptografi alanında uzman olmaya veya blockchain teknolojisi hakkında deneyim kazanmaya gerek yok. Alanında uzman teknik danışmanların desteğine gerek kalmadan, Klaytn protokolü üzerinde herkes ihtiyacına göre kendi token ekosistemini hayata geçirebilir.

Çeşitli merkeziyetsiz uygulamalardan (DApp) meydana gelen ekosistem olan Klaytn, her kullanıcıya kendi ihtiyaçları doğrultusunda en uygun yazılımı bulma veya geliştirme fırsatı sunar. Platformun merkeziyetsiz yapısı uygulamaların içeriğini kısıtlamadığından, kullanıcıların önünde neredeyse sınırsız kullanım senaryosu bulunur. Klaytn; dijital varlık yönetimi, sanat koleksiyonu ve alım satımı, oyun geliştirme ve merkeziyetsiz borsalar dahil olmak üzere çok sayıda alanda DApp seçeneklerini destekler.

Bu çok yönlülüğü sayesinde Klaytn; Humanspace, Wemade Tree ve Piction Network gibi kurumsal yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı.

Dolaşımda Kaç Klaytn (KLAY) Coin Var?
Maksimum arzı tanımlanmamış olan protokolde, toplam mevcut KLAY token sayısı an itibarıyla 10.527.368.819 şeklinde gözüküyor. Tanımsız arz ile Klaytn blockchain, kripto para meraklıları arasında popülerlik kazanıyor Dolaşımdaki mevcut arz ise 2.448.059.130 KLAY olarak hesaplanıyor. Her yeni blokta, yeni oluşturulan KLAY ve blok için kullanılan işlem ücretlerinin toplamı (toplu halde "blok ödülü" şeklinde adlandırılır) ilave edilir ve önceden belirlenmiş orana göre şu üç hedef hesaba dağıtılır: Klaytn yönetimi arzın yüzde 34'ünü, blockchain konsensüsü arzın yüzde 54'ünü daha alırken, kalan yüzde 12'lik kısım Klaytn geliştirme rezervine (KIR) ayrılmış durumdadır.

Klaytn Ağı Güvenli mi?
Klaytn, İş İspatı (Proof-of-Work, PoW) ve Hisse İspatı (Proof-of-Stake, PoS) konsensüs algoritmalarının eksik yanları olduğunu ileri sürer. Bu nedenle ağ, istenilen değişikliklere uygun blockchain ağ özelliklerini elde etmek için pratik Bizans Hata Toleransı (PBFT) sistemini uygulayan Istanbul BFT'nin optimize edilmiş versiyonuna dayandırılmıştır. Klaytn ayrıca, Klaytn token ekonomisinde katkıda bulunan tüm paydaşları teşvik etmek için tasarlanmış Katkı İspatı (Proof-of-Contribution, PoC) algoritmasına sahiptir. Bahsi geçen fikir birliği mekanizmalarını birleştiren Klaytn, bu sayede çok yönlü ve merkeziyetsiz ortam elde eder. Blok doğrulayıcılarına teşvik sunularak görevlerini yerine getirmeleri sağlanır. Bunların dışında blockchain, tüm melez fikir birliği yaklaşımıyla kullanıcıları için kurumsal çözümlere hazır ve hizmet odaklı ortam sunma hedefini başarıyla yerine getirir.

Klaytn (KLAY) Nereden Alınır?
Klaytn platformu kurumsal yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı. Bu sayede en popüler altcoin seçenekleri arasında ön sıralara çıkıyor. KLAY token satın almak istiyorsanız, 5 Nisan 2021 itibarıyla 110.659.556 dolarlık işlem hacmine ulaşan Coinone en iyi alternatif olarak duruyor.

01 Ara 2021 - 14:03 - Kripto Para


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Popüler Ekonomi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Popüler Ekonomi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Popüler Ekonomi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Popüler Ekonomi değil haberi geçen ajanstır.