Certik Chain CTK yorum: CTK coin nedir? CTK coin geleceği

CertiK Chain, DeFi, NFT'ler ve otonom araçlar da dahil olmak üzere kritik görev uygulamalarının sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için güvenlik öncelikli, yetkilendirilmiş bir hisse kanıtı blok zinciridir. CertiK, operasyonların bütünlüğünü DLT'lere ve akıllı sözleşmelere emanet eden her proje için siber olarak güvenlik sağlama hedefindedir.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
CTK coin yorum: CTK coin nedir? CTK coin geleceği 2022
Haber albümü için resme tıklayın

2018 yılında Yale Üniversitesi ve Columbia Üniversitesi profesörleri tarafından kurulan CertiK, blok zinciri protokollerini ve akıllı sözleşmeleri güvence altına almak ve izlemek için sınıfının en iyisi yapay zeka teknolojisini kullanarak blok zinciri güvenliğinde bir öncüdür. CertiK'in misyonu siber dünyanın güvenliğini sağlamaktır.

CertiK, birçok kullanıma sahip bir güvenlik blok zinciridir. Öncelikle, güvenlik denetimlerini gerçekleştirmek için kendi bünyesindeki Resmi Doğrulama teknolojisini kullanır. CertiK ekosistemi, DeepSEA derleyicisi, CertiK Sanal Makinesi (CVM) ile CertiKOS dahil olacak şekilde blockchain seviyesinin altında olan güvenlik katmanlarından oluşmaktadır.

Merkezsiz bir platformda kanıtlanabilir güvenin sağlanmasını garanti eden Certik güvenlik uygulamaları yanı sıra, performans ile token ekonomisi alanına da hitap etmektedir.

CertiK'in sağladığı hizmetler aşağıdaki gibidir;

Güvenlik denetimi: En titiz ve kapsamlı siber güvenlik tekniklerini kullanarak güvenlik açıklarını belirleyin ve ortadan kaldırın.

En iyi borsalar tarafından önerilen, Solidity, JavaScript, C++ ve Go dahil olmak üzere her büyük protokol ve program dilinde akıllı sözleşmeleri denetleyebilmektedir. Akıllı sözleşme güvenliğiniz konusunda endişeliyseniz CertiK uzmanlardan oluşan ekibi ile fikir birliği mekanizmalarına kadar en karmaşık akıllı sözleşmeleri bile denetleyebilir. Ayrıca cüzdanlarınızın ve DApp'slerin güvenliğini sağlamanız için gereklidir. Hack'leri sadece durdurmakla kalmayıp, onların olmasını da önleyebilirsiniz. Blok zinciri düğüm yapılandırmanızın, fikir birliği algoritmanızın, sözleşmeli sanal makinenizin ve diğer anahtar modüllerinizin güvenliğini sağlayın.

CertiK Skynet: Güvenlik Lider Tablosunda görülen güvenlik puanlarını destekleyen istihbarat motorudur. Akıllı sözleşmeleriniz için 7/24 güvenlik analizi sağlar.

CertiK SkyTrace: BSC ve Ethereum tipi cüzdanlar arasındaki dolandırıcılık riskini görselleştirmenize yardımcı olacak akıllı bir grafik izleme aracıdır.

Penetrasyon testi: Bilgisayar korsanları tarafından istismar edilmeden önce sistemlerinizdeki ve BT altyapınızdaki zayıflıkları ortaya çıkarın.

CTK coin nedir?

CTK, CertiK Chain'in yerel kripto parasıdır ve Security Oracle ve CertiKShield sistemlerinin çalıştırılması, CertiK Chain'in gaz tüketiminin ödenmesi ve ağ içindeki yönetişim kararlarının oylanması gibi zincir üstü işlevler için temel yardımcı program olarak hizmet eder.

Ethereum Foundation, Qtum Foundation ve IBM tarafından desteklenen hiper güvenli bir programlama dili olan DeepSEA'da kod yazabilir. DeepSEA, EVM ile tam uyumlu CertiK Virtual Machine (CVM) ile doğrudan çalışır. CVM, akıllı sözleşme ve blok zinciri güvenlik bilgilerini yenilikçi bir şekilde ortaya çıkararak, akıllı sözleşme kararlarına erişmek, kontrol etmek ve riskleri dahil etmek için benzeri görülmemiş yollar sağlar.

Security Oracle, DeFi'de kullanılanlar gibi görev açısından kritik akıllı sözleşmelerin güvenilirliğini değerlendirmek için endüstri lideri güvenlik teknolojilerini kullanan merkezi olmayan bir operatör ağından oluşur. Bu gerçek zamanlı, güncellenebilir puanlar karşılığında bu operatörler CTK ödülleri alır. Security Oracle, herhangi bir protokolle birlikte çalışabilir ve kullanıcılarının akıllı sözleşmelerle etkileşime geçmeden önce bilinçli kararlar vermelerine olanak tanır. Security Oracle ile entegre akıllı sözleşmeler, kötü niyetli işlemlerin gerçekleşmesini engelleyebilir ve kripto varlık kaybı durumlarını önleyebilir.

CertiKShield nedir?

CertiKShield, herhangi bir protokolden kaybolan veya çalınan kripto para biriminin geri ödenmesini sağlayan merkezi olmayan bir üyelik sistemidir. Geri ödeme kararları, tamamen blok zinciri projeleri veya bireysel topluluk destekçileri olabilecek CertiKShield üyelerinin takdirine bağlı olarak verilir. Üyeler, Teminat Sağlayıcıları olarak kendi teminatlarına katkıda bulunarak, Kalkan Alıcıları olarak kriptoları için koruma satın alarak veya her ikisini birden yaparak katılabilirler. Teminat Sağlayıcılar, stake edilen CTK'larında stake ödülleri kazanırken aynı zamanda Shield Alıcılarının katkıda bulunduğu ücretlerden pay alırlar. Kalkan Alıcıları, CTK'da doğrudan Teminat Sağlayıcılarına giden bir ücret ödeyerek kendi kripto varlıkları için geri ödeme olarak kullanılmak üzere Havuzdan fon ayırır.

DeepSEA nedir?

DeepSEA, CVM, EVM, eWASM ve Ant Financial's AntChain ile uyumlu güvenli bir programlama dili ve derleyici araç zinciridir. DeepSEA, hiper güvenli programlama dilini ilerletmek için Ethereum, IBM-Columbia ve Qtum'dan araştırma hibeleri aldı. DeepSEA'da kodlama yaparken, amaçlanan spesifikasyon ile gerçek kod arasındaki uyumu kanıtlamak için matematiksel kanıtlar otomatik olarak oluşturulur ve daha fazla resmi doğrulama ve doğruluk derinliği sağlar.

CertiK Sanal Makinesi (CVM) Nedir?

EVM ile tam uyumlu olmakla birlikte, CVM, gelecekte arm64'e olası uzantılarla birlikte dünya çapındaki bilgisayarlarda bulunan lider evrensel VM'yi, x86–64 işletim sistemi süreç modelini takip edecek şekilde tasarlanmıştır. CVM, akıllı sözleşmelerin risk toleranslarına göre birbirleriyle farklı şekilde etkileşime girmesine izin vermek için zincir üstü güvenlik parametrelerini etkinleştirir. Ek olarak, CVM, akıllı sözleşmelerin (özellikle henüz güvence altına alınmamış olanların) işleyişini sistemin geri kalanından yalıtarak bir akıllı sözleşme sanal alanını desteklemek üzere tasarlanmıştır.

Sağlam ve geleceğe yönelik bir kripto arıyorsanız CTK karlı bir yatırım seçeneği olabilir. CertiK bugünkü fiyatı $3,11 USD, 24 saatlik işlem hacmi $281.577.360 USD. CTK son 24 saatlik artışı yüzde 78'in üzerindedir.

SLP coin nedir?

01 Ara 2021 - 12:45 - Kripto Para


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Popüler Ekonomi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Popüler Ekonomi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Popüler Ekonomi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Popüler Ekonomi değil haberi geçen ajanstır.