IMX coin nedir? IMX coin yorum ve geleceği! Immutable X coin hakkında merak edilenler

IMX coin nedir? IMX coin yorum ve geleceği! Impermax bu yılın başlarında piyasaya sürüldü ve merkezi olmayan borsalarda ( DEX'ler ) verim sağlayan kripto para birimi paraları yükseldikçe hızla popülerlik kazandı. Immutable X coin hakkında merak edilenler

haber Merkezi
haber Merkezi Tüm Haberleri

Immutable X bugünkü fiyatı ₺100,52 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺1.983.721.687 TRY. Anlık CoinMarketCap sıralaması #80, piyasa değeri ₺18.913.945.936 TRY. Dolaşımdaki arz 188.160.768 IMX coin ve maksimum seviyede. 2.000.000.000 IMX coin.

IMX COİN NEDİR?

Immutable X, Ethereum'daki NFT'ler için ilk katman-2 ölçekleme çözümüdür ve anında ticaret onayı, büyük ölçeklenebilirlik (saniyede 9.000'den fazla işlem), sıfır gaz ücreti - kullanıcı gözetiminden ödün vermeden. Protokol, StarkWare'in kullanıcıların Ethereum'un ekosistemine ve ağ etkilerine erişimini sürdürmelerini sağlayan kanıtlayan teknolojisi üzerine inşa edilmiştir.

IMX, NFT'lerin benimsenmesini sağlamak ve içerik oluşturucuların, oyuncuların ve geliştiricilerin dijital bir ekosistemde değeri yeniden hayal etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış Immutable X protokolü için bir ERC-20 yardımcı program simgesidir.  

Kaç IMX Jetonu Var?
2 milyar IMX jetonunun sabit bir sınırı var.

Immutable X'in arkasındaki ekip kim?
James Ferguson (Kurucu Ortak) Forbes 30 30 Yaş Altı: James daha önce milyar dolarlık bir e-ticaret şirketinde bir yazılım geliştirme ekibine liderlik ediyordu. Sidney Üniversitesi'nden Hukuk Lisansı ve Ticaret Lisansı (Finans) derecesine sahiptir. MIT müfredatını çevrimiçi yaparak ve 2014'te Silikon Vadisi'ne taşınarak kendi kendine kodlamayı öğrendi. Kardeşi Robbie ile birlikte, daha önce dönüşüm oranlarını optimize etmek için makine öğrenimini kullanan bir e-ticaret platformu da dahil olmak üzere birden fazla işletme kurdular. bir kripto para birimi arbitraj ticareti ve borç verme fonu. 2015 yılında Ethereum'a dahil olduktan sonra, tavşan deliğine düştüler ve o zamandan beri dünyanın ilk çok oyunculu blok zinciri oyununu, ilk blok zinciri TCG'yi ve NFT'ler için ilk zk toplamasını kurdular.

Robbie Ferguson (Kurucu Ortak) Forbes 30 30 Yaş Altı Thiel Üyesi: Robbie daha önce KPMG'de Avustralya'nın en büyük kripto para borsasına lisanslı otomatik bir sermaye kazancı vergisi platformu kurmuştu. 2015 yılında Ethereum'a takıntılı hale geldi ve Sidney Üniversitesi'nde Bilgisayar Bilimi/Hukuk derecesini Immutable bulmak için bıraktı. 2020'de Thiel Bursu ile ödüllendirildi. Robbie, gelecek nesillerin uyanık oldukları saatlerin çoğunu sanal gerçeklikte geçireceğine inanıyor ve içinde yaşadıkları dijital dünyaların şu anda içinde yaşadığımız kadar ekonomik olarak anlamlı olmasını sağlamak istiyor.

Alex Connolly (CTO): Alex, tüm hayatı boyunca oyun içi varlıklar konusunda tutkulu olmuştur. 9 yaşında, Runescape büyük borsasından fiyatlandırma verilerini toplamak için komut dosyaları yazdı. 13 yaşında, aynı zamanda yarı profesyonel olarak oynarken, dünyanın en büyük TF2 ürün fiyatlandırma web sitesine en çok katkıda bulunan kişiydi. 17 yaşında, Uluslararası Bakalorya'da mükemmel bir puan elde ettikten sonra, Avustralya'daki en yüksek dereceli öğrenci olarak liseden mezun oldu. Alex, 2017 yılında Ethereum açık kaynak ekosistemine dahil oldu ve akıllı sözleşmeli sanal makineler için bir blok zinciri agnostik programlama dili oluşturdu. Sidney Üniversitesi'nde Bilgisayar Bilimi/Hukuk kombine bölümünden ayrıldıktan sonra Immutable'a katıldı. Nisan 2019'da Alex, daha sonra tasarlanan NFT'ler oluşturmak için en ölçeklenebilir sistemi popüler hale getirdi, Bu, Ethereum üzerinde hiçbir ağ etkisi olmayan milyonlarca Gods Unchained kartı oluşturmak için kullanıldı, artık yaygın olarak “toplu baskı” olarak anılıyor. Şimdi tüm bu işleri Immutable X aracılığıyla geçersiz kılıyor.

IMX COİN YORUM

Impermax'ın (IMX) yönetim tokeni, geçen hafta aşırı oynaklık gördü ve fiyat günlük bazda 0,30 ila 5 dolar arasında değişiyor.

Impermax bu yılın başlarında piyasaya sürüldü ve merkezi olmayan borsalarda ( DEX'ler ) verim sağlayan kripto para birimi paraları yükseldikçe hızla popülerlik kazandı .

Impermax'ın (IMX) madeni parası nedir ve ona yatırım yapmayı düşünmek gerekir mi? 

Bu analizde, son oynaklık göz önüne alındığında, kripto paranın fiyatının platformuna ve görünümüne bakıyoruz.

Impermax, verim çiftçiliği için kaldıraç sağlar

Mart 2021'de başlatılan Impermax, verim çiftçileri olarak da adlandırılan likidite sağlayıcılarının, otomatik piyasa yapıcılardan (AMM'ler) kazandıkları likidite sağlayıcı (LP) jetonlarını krediler için teminat olarak kullanmalarını sağlayan merkezi olmayan bir finans ( DeFi ) platformudur. Getiri çiftçileri, ödüllerini en üst düzeye çıkarmak için kredileri stake etmek, ticaret yapmak veya likidite havuzlarındaki mevduatlarının boyutunu artırmak için kullanabilirler. Bu, kaldıraçlı verim çiftçiliği olarak bilinir.

Bir yazılım geliştiricisi olan Simone Rigolon ve bir oyun tasarımcısı ve ekonomist olan Brian Tinsman, ortaya çıkan AMM alanında verimsizlik olarak gördüklerini ele almak için Impermax'ı yarattı. IMX kripto para birimi belirteci 29 Nisan'da piyasaya sürüldü .

Impermax akıllı sözleşmesi , Dolaylı Likidite Sağlama uygulaması aracılığıyla çalışır. Sözleşme, tek bir işlemle kaldıraçlı bir pozisyon oluşturmak için birden fazla borçlanma adımı yürütür. Likidite sağlayıcıları, AMM'lerde verimliliği artırarak tercih ettikleri risk ve ödül seviyesini seçebilirler.

Impermax, kaldıraçlı likidite kullanımına ilişkin farkındalığı artırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, riski borçluya devrederek, kripto para birimlerini bir araya getirmekten kaynaklanan kalıcı kayıp yaşayan verim çiftçilerinin riskini azaltmayı amaçlıyor. Potansiyel kalıcı kayıp çok yükselirse, Impermax uygulaması borçlunun pozisyonunu tasfiye eder ve pozisyonlarını koruyarak borç verenin fonlarının %100'ünü iade eder.

Verim çiftçileri, LP'nin oynaklığına bağlı olarak getirilerini 20 ila 50 kat artırmak için ödünç alınan fonları kullanabilirler. Impermax, getiriden borç verene ve protokol rezervlerine geri kalanı borçluya gidecek şekilde dağıtır. Borç verenler, borçlular aracılığıyla dolaylı olarak getiri elde ederler. Borçlular, herhangi bir zamanda kaldıraçtan kurtulmak için fonları geri ödeyebilirler. 

Web sitesine göre :

"Bazı verim çiftçileri (AMM Likidite Sağlayıcıları olarak da adlandırılır) kalıcı kayıpları ortadan kaldırmanın ve yine de verim kazanmanın bir yolunu arıyor. Diğer verim çiftçileri, getirilerini artırmanın bir yolunu arıyorlar ve kalıcı kayıplar konusunda endişeli değiller. Impermax, riskten kaçınan çiftçilerin riske toleranslı çiftçilere borç vermelerine izin vererek bu sorunların her ikisini de çözüyor.” 
Borçlular, aşırı teminatlandırmayı önlemek için kredi teminatını ödünç aldıkları miktarla eşleştirerek, yalnızca teminat olarak kullandıkları jetonları ödünç alabilirler.

Impermax'ın, platformun borç verme fonlarından elde ettiği geliri kontrol etmek için kendi yönetim belirteci IMX'i vardır. Impermax, rezerv hesabı, IMX sahiplerine dağıtım ve büyüme gelişimi için her faiz ödemesinin %20'sine kadar ücret alır. Sahipler, zincir üstü yönetişim kararlarına oy vermek için Impermax tokenlerini kullanabilirler. 

Maksimum 100 milyon IMX token arzı var ve bunun Impermax'ın ilk dört yıllık faaliyet döneminde %40'ını dağıtmayı planladığı. Impermax, piyasaya sürüldüğünde en iyi Uniswap likidite sağlayıcılarına 14 milyon jeton gönderdi ve erken likidite sağlamak için Uniswap'ta bir başlangıç ​​arzı oluşturmak için 1 milyon jeton tahsis etti.

Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan Uniswap'ta piyasaya sürülmesinden bu yana IMX, Dolaylı Likidite Sağlama uygulamasını diğer birkaç blok zincirine genişletti. 

Impermax , 17 Haziran'da Polygon ağındaki QuickSwap DEX'te piyasaya sürüldü . LP jetonlarını Impermax'a yatırarak ve kaldıraç kullanarak, verim çiftçileri QuickSwap'tan alım satım ücreti ve HIZLI bahis ödülü kazanır.

14 Eylül'de SushiSwap için Arbitrum'da canlı yayına geçti. Arbitrum'daki verim çiftçileri, Sushi Likidite Sağlayıcı (SLP) belirteçlerini Impermax'ta teminat olarak kullanabilir ve artan otomatik bileşik getiriler için çiftçilik pozisyonlarından faydalanabilir. Impermax daha sonra 1 Ekim'de Arbitrum'da Swapr borsasında IMX-ETH dahil beş likidite çifti ile piyasaya sürüldü . Likidite sağlayıcıları, IMX-ETH çiftini doğrudan Impermax'tan toplayabilir ve kaldıraç için ek bir IMX ödülü kazanabilir. Bu katıldı 24 Eylül'de Poligon ağdaki SushiSwap.

Impermax , 24 Ekim'de Pangolin DEX aracılığıyla Avalanche ağında canlı yayına geçti . Verim çiftçileri, Pangolin LP'lerini konumlarından yararlanmak, çiftçilikten elde edilen getiriyi katlamak ve ek IMX teşvikleri kazanmak için teminat olarak kullanabilirler. Impermax, Avalanche'ta ödünç verilebilecek token çeşitlerini genişletecek.

Geri bildirime yanıt olarak, Avalanche'daki akıllı sözleşmeler, borçlanma ücretini %0'a düşürdü. Impermax, verim çiftçilerinin kaldıraçlı pozisyonları herhangi bir ön maliyet olmadan açıp kapatabileceklerini söyledi. Faiz oranı modeli, daha istikrarlı faiz oranları sağlamak için değiştirildi.

Yol haritasına göre Impermax , IMX NFT desteği ekleyerek, karşılıksız token ( NFT ) AMM modellerine genişlemeyi planlıyor . Ayrıca “gelecek nesil AMM'lerde LP'ler için merkezi olmayan finansal hizmetler paketini yayınlamak” istiyor.

IMX fiyat oynaklığı artıyor

IMX jetonu, Nisan ayında piyasaya sürüldüğünde 1.72 $ olarak fiyatlandırıldı ve düşmeden önce gün içinde 2.54 $'a yükseldi. Kripto para birimi fiyatı, Nisan ve Mayıs zirvelerinden düştükten sonra kripto para piyasalarındaki madeni paraların dibe vurduğu 20 Temmuz'da 0,08524 $'a kadar düştü. 

IMX, platformun ek DEX'lerde piyasaya sürülmesinin ardından impermax madeni para haberlerine yanıt olarak tırmanmaya başladığı Ekim ayının başına kadar 0,10-0,20 ABD Doları arasında işlem gördü. IMX, önceki gün 0.1443 $'dan 6 Ekim'de 0.2737 $'a yükseldi ve 7 Ekim'de 0.4089 $'a yükseldi. 20 Ekim'de IMX fiyatı 0,5422 $'lık gün içi en yüksek seviyesine yükseldi.

IMX, Kasım ayına 1,07 dolardan yüksek bir fiyatla başladı. Fiyat, gün sonunda 0,4963 dolardan 1,76 dolara ve tekrar 0,4885 dolara düştüğü 10 Kasım'dan bu yana keskin bir şekilde yükseliyor ve düşüyor. 17 Kasım'da IMX 0,4736 $'dan 5,41 $'a fırladı, ardından 18 Kasım'da 0,3041 $'a düştü. Yazma sırasında, madeni para 0.3532 dolardan işlem gördü.

Peki, gelecekte madeni paranın fiyatı için görünüm nedir? 

IMX jeton fiyat tahmini: Alış mı, beklet mi yoksa satış mı?
Yazma sırasında, 19 Kasım'da CoinCodex , Impermax token fiyatının geçmiş verilere dayanarak 24 Kasım'a kadar 0.2959 dolara ve ay sonuna kadar 0.1190 dolara düşebileceğini tahmin ediyordu.

DigitalCoin'in IMX madeni para için teknik analizi düşüş eğilimindeydi. Sekiz alım sinyaline kıyasla satış sinyalleri veren dokuz gösterge ve dokuz nötr gösterge vardı. Web sitesindeki tarihsel verilere dayanan uzun vadeli IMX kripto fiyat tahmini, fiyatın 2022'de ortalama 0,6133 dolar ve 2025'e kadar 1,07 dolara, ardından 2028'e kadar 1,61 dolara ulaşabileceğini öngördü.

Wallet Investor, IMX token fiyat tahmininde, madeni paranın önceki seviyelerine geri düşebileceğini ve 2021'in sonunda 0,6250 dolardan işlem görebileceğini belirtti. Algoritma tabanlı tahmin sitesi, IMX fiyatının 2022'nin sonunda 0,9270 dolara yükselmesini bekliyordu. 2025'in sonunda 1.8440$'a ulaşacak.

Price Prediction'ın yapay zeka analizinden elde edilen uzun vadeli Impermax (IMX/USD) tahmini , fiyatın 2022'de ortalama 0,76 dolar, 2025'te 2,33 dolara ve 2030'da 14,95 dolara çıkabileceğini öngördü.

Kripto para piyasalarının, özellikle de IMX gibi yeni başlayanlar için son derece değişken olmaya devam ettiğini ve bu durumun, bir madeni paranın fiyatının birkaç saat içinde ne olacağını doğru bir şekilde tahmin etmeyi zorlaştırdığını ve uzun vadeli tahminler vermeyi daha da zorlaştırdığını akılda tutmak önemlidir. Bu nedenle, analistler ve algoritma tabanlı tahminciler tahminlerini yanlış yapabilir ve yapabilirler.

Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmanızı ve en son piyasa trendlerini, haberleri, teknik ve temel analizleri ve uzman görüşlerini dikkate almanızı öneririz. Ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

26 Kas 2021 - 17:08 - Kripto Para


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Popüler Ekonomi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Popüler Ekonomi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Popüler Ekonomi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Popüler Ekonomi değil haberi geçen ajanstır.