Fantom coin nedir? Fantom coin yorum ve geleceği! Fantom coin projesi hakkında detaylar...

Fantom blok zincirinin yerel kripto para birimi olan FTM, son zamanlarda 3,48 dolarla rekor yüksek seviyelerde işlem görüyordu ve bu, yıl için 0,017 dolarlık başlangıç ​​noktasından çok uzaktı. Fantom coin nedir? Fantom coin yorum ve geleceği! Fantom coin projesi hakkında detaylar...

haber Merkezi
haber Merkezi Tüm Haberleri

Birkaç kripto para birimi güçlü kazançlar elde etti ve bitcoin (BTC), uzun zamandır beklenen bir bitcoin borsa yatırım fonunun ( ETF ) piyasaya sürülmesinden önce önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşma sorumluluğunu üstlendi . Diğerleri, muhtemelen yatırımcıların ralliden yararlanmak için portföylerini yeniden tahsis etmeleri nedeniyle zayıfladı. 

FANTOM COİN YORUM

Fantom'un kripto para birimini kripto para portföyünüz için satın alıp almamaya karar vermenize yardımcı olacak protokole ve uzun vadeli fiyat görünümüne bir göz atalım.

Fantom yeni akıllı sözleşme konsensüs mekanizması geliştiriyor
Fantom, merkezi olmayan finans ( DeFi ) uygulamalarının geliştirilmesine yönelik güvenli ve ölçeklenebilir bir akıllı sözleşme platformudur . Akıllı sözleşmeler yürüten eski blok zinciri platformlarını etkileyen işlem hızlarındaki sınırlamaların üstesinden gelmek için tasarlanmıştır.

2018'de başlatılan Fantom Vakfı, açık kaynak platformunun gelişimine öncülük ediyor. Güney Koreli bir bilgisayar bilimcisi olan Ahn Byung Ik tarafından kuruldu. Opera adlı Fantom ana ağı Aralık 2019'da başlatıldı. Vakıf şu anda CEO ve Baş Bilgi Sorumlusu (CIO) Michael Kong ile birlikte tam yığın blok zinciri geliştirme konusunda deneyime sahip bir mühendis, bilim adamı ve tasarımcı ekibi tarafından yönetiliyor.

Fantom, akıllı sözleşmeleri kolaylaştırmak için yeni bir fikir birliği mekanizması olan Lachesis'i kullanıyor. Şirketin, yüksek güvenlik standartlarını korurken eski teknolojilerden daha hızlı ve daha ucuz olduğunu iddia ettiği bir Eşzamansız Bizans Hata Toleransı (aBFT) konsensüs protokolüdür. Blok zincirinin fikir birliği katmanıdır ve herhangi bir dağıtılmış deftere bağlanabilir.

Fantom web sitesine göre: "Bir aBFT konsensüs protokolü, maksimum ademi merkeziyetçilik, yüksek ölçeklenebilirlik ve banka düzeyinde güvenlik sağlar." 

“Proof-of-Work, Round-robin Proof-of-Stake, coinage Proof-of-of-Stake ve sync BFT'den farklı olarak, Lachesis düğümleri birbirine blok göndermez. Düğümler arasında yalnızca olaylar eşitleniyor. Doğrulayıcılar, ağın somut bir durumu için oy kullanmazlar; bunun yerine, gözlemlenen işlemleri ve olayları akranlarla periyodik olarak değiş tokuş ederler.”

Fantom, birçok düğüme kadar ölçeklenebilir ve her uygulama kendi blok zinciri üzerine inşa edildiğinden, ağ tıkanıklığı tarafından çıkmaza girmekten kaçınırlar. Opera ana ağı, geliştiricilerin Ethereum tabanlı merkezi olmayan uygulamalarını Fantom'a aktarmalarını sağlayan Ethereum Sanal Makinesi'ni (EVM) kullanır. Web sitesine göre, “Modüler mimarisi, dijital varlıklar için blok zincirlerinin, kullanım durumlarına göre uyarlanmış farklı özelliklere sahip tam olarak özelleştirilmesine izin veriyor” .

Fantom jetonlarının üç biçimi vardır : Fantom ana ağında çalışan FTM jetonu; Ethereum blok zincirinde çalışan bir ERC-20 FTM jetonu; ve Binance merkezi olmayan borsada ( DEX ) işlemleri kolaylaştıran Binance Chain üzerinde bir BEP-2 FTM jetonu .

Ağın benimsenmesinde Fantom fiyat artışları
Fantom Vakfı çeşitli ortaklıklar ve entegrasyonlar duyurduğundan FTM token fiyatı bu yıl yükseldi. FTM madeni para grafiği, fiyatın yıla 0.01693 dolardan başladığını ve Şubat ayında 0.8717 dolara yükseldiğini, geri çekildiğini ve ardından Mayıs ayında 0.9571 dolara tırmandığını ve kripto para piyasaları düşerken hızla 0.2634 dolara düştüğünü gösteriyor. FTM jeton değeri, Ağustos ayında güçlü bir şekilde toplanmaya başlamadan önce Temmuz ayında 0.1533 $ seviyesinde dibe vurdu.

Fantom, blockchain tabanlı teknolojisini uygulamak için birkaç ulusal hükümetle birlikte çalışıyor. Nisan ayında Fantom Vakfı , Pakistan Pencap Hapishaneleri Departmanı ile blok zincirine dayalı özelleştirilmiş bir kurumsal kaynak planlama (ERP) yazılım paketi geliştirmek için bir pilot Fantom inceleme programı için bir mutabakat zaptı (MOU) imzaladı . Mayıs ayında Fantom , bilgi ve veritabanı denetimlerinin gözetimini kolaylaştırmak için ERP ve veritabanı yönetim yazılımı geliştirmek için Pakistan Özel Eğitim Kurumları Düzenleme Kurumu (PEIRA) ile bir Mutabakat Zaptı imzaladı .

Fantom ayrıca , Bakanlığın bilgi altyapısını iyileştirmek için Afganistan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Mayıs ayında bir Mutabakat Zaptı imzaladı . Anlaşmaya göre Fantom, arşivleri dijitalleştireceğini, merkezi bir iş kaydı oluşturacağını ve kayıt tutmada şeffaflık ve verimlilik yaratmak için blok zinciri tabanlı teknolojileri tanıtacağını söyledi. Bakanlık, ülkede Fantom teknolojisini kullanan altıncı hükümet kuruluşudur .

Fantom , Mayıs ayında, Tacikistan Cumhuriyeti Sanayi ve Yeni Teknolojiler Bakanlığı ile Fantom'un teknolojisini e-devlet altyapısı için kullanmak üzere Nisan ayında bir anlaşma imzaladığını duyurdu . Ve 27 Eylül'de, Fantom söyledi o yargılanma, melez bir merkez bankası Dijital para (CBDC) platformu Orienbank, ülkenin en büyük bankalarından biri ile bir Mutabakat Zaptı sahip olduğunu.

Fantom'un ayrıca diğer blockchain ve dijital varlık platformlarıyla anlaşmaları var. 18 Ağustos'ta Fantom , DeFi akıllı sözleşmelerinde kullanılmak üzere Chainlink fiyat besleme kahinlerinin Opera ana ağıyla entegrasyonunu duyurdu . 7 Eylül'de, Fantom söyledi kurumsal düzeyde dijital varlıklar platformu Fireblocks FTM mainnet ve ERC-20 jeton için destek ekledi. Hareket, jetonları Fireblocks platformunu kullanan 500'den fazla banka, borç verme masaları ve diğer finansal kurumlar için kullanılabilir hale getirdi.

16 Eylül'de, Fantom söyleyen o eşler arası borç verme protokolü MyConstant FTM simgesi sahiplerinden krediler için teminat olarak göndermeden sağlayan, kendi platformuna belirteçleri entegre.

7 Ekim'de, Ethereum blok zincirinde çalışan DeFi protokolü Yearn Finance, kullanıcıların ödüller için FTM'yi kullanmaları için Fantom'da kasalar başlatarak çok zincirli hale geldiğini duyurdu . Bu , Şubat ayında Fantom'da devreye alınan otomatik piyasa yapıcı (AMM) protokolü Eğrisini takip ediyor .

FTM fiyatı 9 Eylül'de 1,93$'a yükseldi, 21 Eylül'de 0,9507$'a düştü ve 8 Ekim'de tüm zamanların en yüksek seviyesi 2,45$'a yükseldi. Ardından fiyat düştü ancak 1,91 dolar seviyesinin üzerinde kaldı. Yazma sırasında (3 Kasım) madeni para 2.67 dolardan işlem görüyordu.

Fantom kripto haber duyurularının telaşı, Fantom'un benimsenmesi ve FTM'nin kullanımıyla ilgili yükseliş hissini tetiklese de, Afganistan'daki projeler ülkedeki kargaşa ve hükümet kontrolünde değişiklik nedeniyle kesintiye uğrayabilir.

FTM token fiyatının görünümü nedir? Tahmin siteleri ne öngörüyor?

Fantom fiyat tahmini: jeton rallisini uzatacak mı?
24 Kasım yazının yazıldığı sırada, CoinCodex'in kısa vadeli teknik FTM fiyat analizi nötrdü ve madeni para ticareti 2,67 dolar civarındaydı. Yükseliş sinyali veren 15 gösterge ve 12 düşüş sinyali vardı. Günlük ve haftalık hareketli ortalamalar , göreli güç endeksi (RSI) ve hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD), biraz daha yükseliş gösterdi. 

Algoritma tabanlı tahmin sitesi Wallet Investor'dan gelen Fantom kripto fiyat tahmini , fiyatın 2021'in sonunda 2.832 dolara düşebileceğini tahmin ediyor. Ancak fiyatın 2022'nin sonunda 4.472 dolara, 2022'nin sonunda ise neredeyse iki katına çıkarak 9.390 dolara yükselmesini bekliyor. 

DigitalCoin'in FTM fiyat tahmini, madeni paranın 2022'deki ortalama 4,61 $'dan 2025'e kadar ortalama 8,25 $ olabileceğini söylüyor. 2028 yılına kadar, fiyatın ortalama 12,09 $ olabileceğini tahmin ediyor.

Price Prediction'ın uzun vadeli FTM fiyat tahmini, madeni paranın muhtemelen 2025 yılına kadar ortalama 13.03$'a ulaştığını ve 2030 yılına kadar 87.74$'a tırmandığını görüyor.

Kripto para piyasalarının son derece volatil olduğunu ve bu durumun bir madeni paranın fiyatının birkaç saat içinde ne olacağını doğru bir şekilde tahmin etmeyi zorlaştırdığını ve uzun vadeli tahminler vermeyi daha da zorlaştırdığını akılda tutmak önemlidir. Bu nedenle, analistler tahminlerini yanlış yapabilir ve yapabilirler.

Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmanızı ve en son piyasa trendlerini, haberleri, teknik ve temel analizleri ve uzman görüşlerini dikkate almanızı öneririz. Ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

24 Kas 2021 - 13:44 - Kripto Para


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Popüler Ekonomi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Popüler Ekonomi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Popüler Ekonomi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Popüler Ekonomi değil haberi geçen ajanstır.