AVAX coin yorum: AVAX coin nedir? AVAX coin iyi bir yatırım mı? AVAX coin geleceği

AVAX coin yorum: AVAX coin, merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarını, finansal varlıkları, ticaret ve diğer hizmetleri piyasaya sürmek için bir koruyucu platformdur. Peki, AVAX coin nedir? AVAX coin iyi bir yatırım mı? AVAX coin geleceği

haber Merkezi
haber Merkezi Tüm Haberleri

Blockchain akıllı sözleşmeler platformu Avalanche'ın yerel kripto para birimi olan AVAX tokeninin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için Kasım ayının başlarında yükselmeye devam etti - esas olarak, en son kripto para piyasası rallisinin arkasında görünür. 8 Kasım'daki 96.91$'lık bu yeni zirve, fiyatın Eylül ayında Çığ Vakfı'nın 230 milyon$'lık fon sağladığı önceki en yüksek seviyesinden geri çekilmesinden sonra geldi.

Zirvede, AVAX/USD fiyatı, şimdi (10 Kasım) 89.78$'a düşmesine rağmen, yılın başından bu yana %2,800'den fazla arttı.

AVAX COİN YORUM

Avalanche, finansman parasının büyük kısmının yakın zamanda duyurulan (1 Kasım) 200 milyon dolarlık Blizzard projesine gideceğini ve bunun "Avanche kamu blok zincirinin inşaatçıları ve kullanıcılarının ekosistemi genelinde gelişmeyi, büyümeyi ve yeniliği hızlandırmaya adanmış olduğunu" açıkladı. ve ötesinde." Açıklamada, finansmanın dört ana alana bakacağı da ekleniyor: "DeFi, kurumsal uygulamalar, NFT'ler ve kültür uygulamaları ve ayrıca güvenlik belirteci ihraçları, likidite sağlayıcıları ve kendi kendini yöneten kimlik gibi diğer ortaya çıkan kullanım durumlarını desteklemek için fırsatlar arayacak. "

Avalanche ekosistemi nedir ve madeni parasını kısa sürede piyasa değeri ile 13. en büyük kripto para birimi olmaya iten şey nedir?

Bu yazıda, son AVAX haber gelişmelerine ve en son uzun vadeli fiyat tahminlerine bakıyoruz.

Avalanche, yüksek hızlı dApp'leri, NFT'leri hedefliyor
Avalanche Vakfı tarafından Eylül 2020'de başlatılan Avalanche blok zinciri, neredeyse anında işlem tamamlama ile küresel finans ölçeğinde akıllı sözleşmeler kullanarak çalışmak üzere tasarlanmış merkezi olmayan bir hisse kanıtı ( PoS ) platformudur . Ethereum geliştiricileri , Avalanche üzerinde hızlı bir şekilde merkezi olmayan finans ( DeFi ) uygulamaları oluşturabilir.

Avalanche, her biri Birincil Ağı tarafından doğrulanan ve güvence altına alınan üç yerleşik blok zincirine sahiptir.

Avalanche'ın mimarisi
P Zinciri, Avalanche web sitesine göre doğrulayıcıları ve özel ağları yönetir . Ağı güvence altına almak için blockchain hissesi AVAX üzerindeki doğrulayıcılar. X Zinciri, geliştiricilerin varlık oluşturmak ve değiş tokuş etmek için kullandıkları blok zinciridir. Boyunca yüksek ve anında yerleşim gerektiren transferler, P Zinciri için en uygun olanıdır.

C Zinciri, akıllı sözleşmeler için varsayılan blok zinciridir. Geliştiricilerin daha düşük ücretler ve daha hızlı işlemlerle Ethereum uyumlu merkezi olmayan uygulamalar (dApp'ler) oluşturmasını sağlar.

Avalanche , Polkadot blok zincirinde yaklaşık 1.500 TPS, Ethereum'da 14 ve Bitcoin'de yedi TPS ile karşılaştırıldığında, saniyede 4.500'den fazla işlem (TPS) işleyerek akıllı sözleşmeler için en hızlı blok zinciri platformu olduğunu iddia ediyor . İşlemler, Polkadot'ta 60 saniye, Ethereum'da altı dakika ve Bitcoin'de 60 dakika ile karşılaştırıldığında, iki saniyeden daha kısa sürede tamamlanır.

Geliştiriciler, uygulamaları için ihtiyaçlarına uygun özelleştirilmiş özel ve genel blok zincirleri dağıtabilir. Kendi sanal makinelerini oluşturabilir ve blok zincirinin nasıl çalıştığını kontrol edebilirler.

Avalanche ayrıca, daha maliyetli grafik işleme birimleri veya uygulamaya özel entegre devreler yerine bilgisayar işleme birimleriyle işlemleri işlemek için AVAX belirteçlerini kullanan milyonlarca doğrulayıcıya ölçeklenebilir.

Fonlama turunda ‍AVAX fiyatı yükseldi
Avalanche Foundation'ın Polychain ve Three Arrows Capital liderliğindeki ve R/Crypto Fund, Dragonfly'ın katıldığı bir finansman turunda 230 milyon dolar topladığını açıklamasının ardından AVAX fiyatı 16 Eylül'de %17'den fazla artarak 67.86 $'a yükseldi. , CMS Holdings, Collab+Currency, Lvna Capital ve bir grup küçük yatırımcı. Vakıf dedi ki:

"Çığ Vakfı, Haziran 2021'de tamamlanan tokenlerin özel satışından elde edilen geliri, Avalanche genel blok zincirindeki DeFi, kurumsal uygulamalar ve diğer kullanım durumlarının hızlı büyümesini desteklemek ve hızlandırmak için kullanacak. Projelere destek hibeleri, token alımlarını ve çeşitli yatırım ve teknoloji desteği biçimlerini içerecek.”
Tether (USDT), SushiSwap (SUSHI), Chainlink (LINK) ve The Graph (GRT) gibi DeFi projeleri de dahil olmak üzere Avalanche kripto platformunda inşa edilen 270'den fazla proje var. AVAX belirteçlerini belirleyen 1.000'den fazla doğrulayıcı düğüm var.

17 Eylül'de, Avalanche'da başlatılan ilk DMM protokolü olan dinamik piyasa yapıcı (DMM) Kyber Network, Avalanche Rush'a katıldı .

Avalanche Rush, geliştiricilerin kullanımı kolay, hızlı ve uygun maliyetli DeFi uygulamalarının başlatılmasını hızlandırmak için Avalanche üzerinde DApp'leri dağıtmaları için AVAX tokenlerinde 180 milyon dolara kadar madencilik hibeleri ve airdroplar şeklinde teşvikler sunuyor.

Kyber ve Avalanche, 3 milyon dolarlık AVAX ve 2 milyon dolarlık KNC'yi – Kyber kripto parası – likidite madenciliği teşvikleri olarak iki aylık bir süre boyunca yedi likidite havuzuna iki aşamada dağıtacak ve tarih yakında açıklanacak.

21 Eylül'de Avalanche , Avalanche Rush programına platformundaki yerel bir dApp olan Yield Yak'ı ekledi . Geliştiricileri, Yield Yak'ın DeFi kullanıcıları için en iyi ticaret seçeneklerini bulmayı amaçlayan açık kaynaklı merkezi olmayan değişim toplayıcısı YY Swap'ı ilerletmede desteklemek için 100.000 $ ayırdı. Vakıf dedi ki:

"100.000 $, geliştiricilerin YY Swap'ı geliştirmelerini destekleyecek - Yield Yak'ın tüm Avalanche ekosistemindeki DeFi kullanıcıları için en iyi ticaret seçeneklerini bulan, türünün ilk örneği açık kaynaklı DEX toplayıcısı."
Ve 30 Eylül'de, merkezi olmayan ticaret platformu Trader Joe , Avalanche Vakfı'nın AVAX tokenlerine 10 milyon dolar katkıda bulunması ve Trader Joe'nun teşvik programlarına JOE tokenlerinde 10 milyon dolar daha ayırmasıyla Avalanche Rush'a katıldı .

1 Kasım'da , ekosistemin büyümesine yardımcı olacak 200 milyon dolarlık Blizzard projesini duyurdu ve dört temel alanı finanse etmeye çalışacak: "DeFi, kurumsal uygulamalar, NFT'ler ve kültür uygulamaları." Göz önünde bulundurulan diğer alanlar, "güvenlik belirteci ihraçları, likidite sağlayıcıları ve kendi kendine egemen kimlik gibi diğer ortaya çıkan kullanım durumlarını destekleme fırsatları" dır.

Avalanche Vakfı Direktörü Emin Gün Sirer, “Blizzard, bu büyümeyi daha da hızlandırmada ve Avalanche'ın, projelerimizin ve alanımızda bir sonraki çağa öncülük eden insanların ilk yuvası olma konumunu sağlamlaştırmada önemli bir rol oynayacak” dedi.

AVAX, 29 Eylül'de Coinbase borsasında listelendi ve kripto para birimi tüccarları ve yatırımcıları için madeni paraya erişimi artırdı.

AVAX token fiyatı, fonun 16 Eylül'de açıklandığı tarihteki 67.86 $'dan 23 Eylül'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 79.52 $'a yükselmeye devam etti.

AVAX fiyatı daha sonra düştü ve 12 Ekim'de 51.23 $'a düştü, ancak o zamandan beri kripto para piyasaları yükseldikçe yükseldi ve 21 Ekim'de gün içi işlem yüksekliği 64.31 $'a ulaştı. 10 Kasım'da yazı yazarken, madeni para 89.79 dolardan işlem görüyordu.

Tahminciler, son kazanımlardan sonra fiyatın nereye hareket etmesini bekliyor? AVAX'ı satın almayı veya açığa satmayı düşünmenin zamanı geldi mi?

AVAX fiyat tahmini: Fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesine geri dönecek mi?
10 Kasım'da CoinCodex'ten yapılan kısa vadeli AVAX teknik analizi , token ticaretinin 89$ civarında olmasıyla birlikte duyarlılığın yükselişte olduğunu gösterdi. Yükseliş sinyali veren 21 gösterge vardı ve dördü düşüş eğilimindeydi, ancak yalnızca Gövde Hareketli Ortalaması satış sinyali veriyordu. Ancak CoinCodex, fiyatın 17 Kasım'a kadar 92.17 dolara düşebileceğini öngördü.

Yazma tarihi itibariyle, algoritma tabanlı tahmin sitesi Wallet Investor'dan gelen Avalanche fiyat tahmini, AVAX'in ortalama olarak Aralık başında 92.377 $'dan işlem görebileceğini ve ay sonunda 96.345 $'a geri dönebileceğini tahmin ediyor. Wallet Investor, ortalama fiyatın 2022'nin sonunda 138.059 $'a yükselebileceğini ve 2025'in sonunda neredeyse iki katına çıkarak 261.417 $'a ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Economy Forecast Agency'nin algoritma projelerinden elde edilen AVAX madeni para fiyat tahmini , fiyatın Aralık ayında 2021'in sonuna kadar 136.9 $'a sıçrayabileceğini, ardından 2022'nin sonunda 245.2 $'a yükselebileceğini ve Kasım 2025'e kadar 327,4 $'a ulaşabileceğini düşünüyor.

Geçmiş verilere dayanarak, DigitalCoin'den gelen AVAX , fiyatın 2022'de ortalama 158,41 $ olabileceğini ve 2025'te ortalama 273,36 $'a yükselebileceğini tahmin ediyor. Site, fiyatın 2026'da 298,05 $'dan 2027'de 270,52 $'a düşebileceğini, ancak bir ortalamaya geri dönebileceğini tahmin ediyor. 2028'de 409,66 $, bu dönemde olası en yüksek fiyat 443,94 $'dır.

2021–2028 için AVAX fiyat tahminleri
PricePrediction , uzun vadede daha iyimser ve fiyatın 2021'de 92.56$'dan ve 2022'de 130.62$'dan 2025'te ortalama 420.6$ olacağını tahmin ediyor. Fiyatın 2030 yılına kadar 2.749.96$'a yükselebileceğini söylüyor.

Kripto para piyasalarının son derece volatil olduğunu, bu da bir madeni paranın fiyatını birkaç saat içinde doğru bir şekilde tahmin etmeyi zorlaştırdığını ve uzun vadeli tahminler vermeyi daha da zorlaştırdığını akılda tutmak önemlidir. Bu nedenle, analistler ve çevrimiçi tahmin siteleri tahminlerini yanlış anlıyor.

Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmanızı ve en son piyasa trendlerini, haberleri, uzman görüşlerini ve teknik ve temel analizleri göz önünde bulundurmanızı öneririz. Ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

SSS
AVAX kripto iyi bir yatırım mı?
Kripto para birimleri oldukça değişkendir ve bu da onları diğer potansiyel yatırımlardan daha riskli hale getirir. Avalanche kripto para biriminin portföyünüz için uygun bir yatırım olup olmadığı, kişisel koşullarınıza ve risk toleransınıza bağlıdır. Paranızı yatırmadan önce kendi araştırmanızı yapmalı ve kabul etmeye hazır olduğunuz risk seviyesini değerlendirmelisiniz.

AVAX fiyatı yükselecek mi?
Kripto para tahmin siteleri, kısa vadeli oynaklığa rağmen AVAX fiyatının önümüzdeki yıllarda artacağını tahmin ediyor. Ancak, tahminlerini yanlış yapabileceklerini ve yapabileceklerini hatırlamak çok önemlidir. Kripto para piyasaları her zamanki gibi volatil olmaya devam ediyor ve kripto paranın fiyatı yükseldikçe hızla düşebilir.

AVAX coinin geleceği var mı?
AVAX tokeninin geleceği, diğer faktörlerin yanı sıra Avalanche ekosisteminin gelişimine ve yatırımcıların daha geniş kripto para birimi piyasalarına olan ilgisine bağlı olacaktır.

21 Kas 2021 - 08:57 - Kripto Para


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Popüler Ekonomi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Popüler Ekonomi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Popüler Ekonomi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Popüler Ekonomi değil haberi geçen ajanstır.